Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Мен ми е интересно свалените електромери, какво става с тях.. И нашите във входа ги сменяха скоро и питах техниците, които ги сменяха, та те казаха, че ги слагат на други места. Понеже със сигурност знам, за един комшия, че неговия е кръщаван,та ми е интересно какво става, ако го сложат на някой друг същия..
ben84 - специалист
nikolov333 написа:
Мен ми е интересно свалените електромери, какво става с тях.. И нашите във входа ги сменяха скоро и питах техниците, които ги сменяха, та те казаха, че ги слагат на други места. Понеже със сигурност знам, за един комшия, че неговия е кръщаван,та ми е интересно какво става, ако го сложат на някой друг същия..
Преди "Да го сложат на някой друг" :-D електромера минава преглед.
ani4ka90 - помощник
plamen6703 написа:
Няма причина да се извиняваш, те и повечето от тия, които ти отговарят разбират колкото теб в случая :-D
Отговорих ти в началото на темата, че причините не са за публичен форум.
Относно притесненията ти за плащане, мога да те уверя, че измерването на консумираната от вас електроенергия ще е правилно и сметката ви за нея ще е коректно изчислена.
Спете спокойно, ако няма от какво друго да се притеснявате, че сметката ви ще нарасне след смяна на електромера :wink: :partyman:
Моля ви като човек като не е за публичен форум ми напишете на лични съобщения причината. Като ги поставиха си записах данните и се получават различни показания на трите електромера, единият е навъртял 2.8 киловата, другият 3.1 киловата и третият 2.6. защо са различни показанията като уж заместват един електромер.
Не спим спокойно като сме в неведение какво се случава и не сме крадци на ток!
plamen6703 - майстор
Нормално е да се получат различни показания, при фуражомелката имате осветление... монофазни контакти... сигурно и някои от "машинариите" на татко ти са монофазни... Още повече, че тия показания не са разлика... :wink: Пак ти казвам спете спокойно, като платите първата сметка, ако има нещо, което те притеснява може да го споделиш.
За кражба на ток не съм споменавал нищо!
За да има кражба /каквато и да е/ трябва първо да се докаже съпричастност и след това да ви обвинят в кражба!
preslav - майстор
Keresteliev написа:
preslav написа:
....И се молете някой да не върне лентата назад!
И какво като я върне?
Може да се надъвче, а после не улая!
preslav - майстор
shadow__01 написа:
preslav написа:
...това ще е реално изразходвания ток, а не както до сега само неоткраднатия.
Съмнявам се да са крали ток досега.
Понеже сте много питащите и цитиращите ме си позволявам да публикувам последователен втори пост.
Защо се съмняваш, че ток е краден до сега - онзи дето му е чиста съвестта не задава тъпи въпроси, не се шашка, че ще го разконспирират и не пита кого да уведоми за "безчинствата" на ЧЕЗ. Друг е въпроса, че "аз съм жена и много от ток не разбирам" е пълна малоумщина - аз не питам за манджи и пране на чорапи.
Не ме дърпай за езика, че кражбата е народен спорт в Републиката ни, но сме много толерантни към белите крадци и твърде осъдителни към мургавите такива!
Последна промяна от preslav на нед авг 20, 2017 5:57 am, променено общо 1 път.
shadow__01 - майстор
preslav написа:
...онзи дето му е чиста съвестта не задава тъпи въпроси, не се шашка...
Ти се съмняваш, не аз. Аз съм сигурен, че ток НЕ Е краден. Че ще платят по-висока сметка е сигурно. Вече по какви причини надявам се да стане ясно ако не на нас, то поне на авторката и семейството и.
Keresteliev - специалист
preslav написа:
Keresteliev написа:
preslav написа:
....И се молете някой да не върне лентата назад!
И какво като я върне?
Може да се надъвче, а после не улая!
Жалко за връщащия тогава!

:lol:
preslav - майстор
shadow__01 написа:
preslav написа:
...онзи дето му е чиста съвестта не задава тъпи въпроси, не се шашка...
Ти се съмняваш, не аз. Аз съм сигурен, че ток НЕ Е краден. Че ще платят по-висока сметка е сигурно. Вече по какви причини надявам се да стане ясно ако не на нас, то поне на авторката и семейството и.
Цитираш ме - не споря, очевидно си светил! Аз познавам дузина крадци на ток и поради това се съмнявам в частния случай, но нали на всички ни е известно, че "покрай сухото гори и суровото" - на мен и 5 електромера да ми сложат пак същото ще покаже, а тук се шашкаме за ермомелката на "ТАТКО" - ще кажеш, че татко ермомели по 24 часа, 365 дни в годината.
Препоръка: да си сложат енергоспестяващи ламБи - така Енергото ще им дължи пари, а не те на него!
preslav - майстор
Keresteliev написа:
preslav написа:
Keresteliev написа:

И какво като я върне?
Може да се надъвче, а после не улая!
Жалко за връщащия тогава!

:lol:
На всеядните не им пречи.

Тема "Трифазен електромер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: