Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
mitkogdzzz написа:
...За постната боя колега как става номера с измиването, с вода и търкане с гъба предполагам и ако грундирам с Ceresit CT 17 няма ли да си спестя тази операция или е желателно да я измия
Точно с гъбата с водата, може и с четка, но с гъба е по-лесно. Твъде много вопли съм чела " грундирах и ми се отлепя боята/шпакловката!!!" Та, препоъчвам преди грунда да поизмиеш.
Каналите може да си ги запълниш с всяко от изброените неща. Аз като правех ремонти, винаги имах една отворена торба флексово лепило.... универсално и май всички такива неща с него съм правила
preslav - майстор
Аз когато съм правил ремонти все съм се ръководил от изказването на мой колега "винаги, когато съм послушал жена и чужд мъж съм бъркал" - давай, мий с гъбата и после снимай какво си измил/размазал!
Да не ми се сърдят някои, ама не съм чак толкова злобен (само по 20 години помня лошото) - на една като и вдигна мерника ще и стъжня живота, ама всяко нещо с времето си!
mitkogdzzz - напреднал
n_a написа:
mitkogdzzz написа:
...За постната боя колега как става номера с измиването, с вода и търкане с гъба предполагам и ако грундирам с Ceresit CT 17 няма ли да си спестя тази операция или е желателно да я измия
Точно с гъбата с водата, може и с четка, но с гъба е по-лесно. Твъде много вопли съм чела " грундирах и ми се отлепя боята/шпакловката!!!" Та, препоъчвам преди грунда да поизмиеш.
Каналите може да си ги запълниш с всяко от изброените неща. Аз като правех ремонти, винаги имах една отворена торба флексово лепило.... универсално и май всички такива неща с него съм правила
Благодаря за отговора, и аз клонях най-вече към флексово лепило :)
preslav - майстор
mitkogdzzz написа:
n_a написа:
mitkogdzzz написа:
...За постната боя колега как става номера с измиването, с вода и търкане с гъба предполагам и ако грундирам с Ceresit CT 17 няма ли да си спестя тази операция или е желателно да я измия
Точно с гъбата с водата, може и с четка, но с гъба е по-лесно. Твъде много вопли съм чела " грундирах и ми се отлепя боята/шпакловката!!!" Та, препоъчвам преди грунда да поизмиеш.
Каналите може да си ги запълниш с всяко от изброените неща. Аз като правех ремонти, винаги имах една отворена торба флексово лепило.... универсално и май всички такива неща с него съм правила
Благодаря за отговора, и аз клонях най-вече към флексово лепило :)
Те други се обосноваха защо да не е флексово лепило, ама щом си решил да си сменяш флекса кой може да те спре!
nikolov333 - майстор
Шпакловката върху такава основа, често води до неприятни изненади, в най-добрия случай, още преди да сте боядисали, но не пречи и в някой по-неудобен момент да се "шупне" на "кореми". Гарантирано помага начукването на мазилката на гъсто с тесла или друг инструмент по ваш избор..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това на снимката, мазилката, не е ли гипс? Не съм твърде запозната с панелките
mitkogdzzz - напреднал
n_a написа:
Това на снимката, мазилката, не е ли гипс? Не съм твърде запозната с панелките
Варов разтвор е мазилката на панела и отгоре е тази зелена гадост (постна боя, винервайс или там каквото е)
PCL82 - майстор
Ей и никой не се изказа за безобразно прокараната инсталация:

-връзки не се замазват директно в стената! Слагат се разклонителни кутии.
-да слагаш двупроводна инсталация в днешно време съшо е глупост. Веднъж се кърти и е редно да е трипроводна.
-не са спазени линиите по които да върви инсталацията-не може едните кабели да са в магистрала,а някои други както дойде в страни.

Трябва да може специалист като види къде са кутиите вднага да се ориентира къде какво минава. При тази това няма да е така.

За да не се напуква мазилката над магистралите се слага мрежа за топлоизолация.
nikolovvd - майстор
Преди 40-45 години, когато ремонтирахме апартамента, баща ми вадеше машината за винервайс, пълнеше я с вода, пръскаше стените и с шпакла сваляхме старата боя. После се оправяха дефектите по шпакловката и се пръскаше новата боя.
Флексово лепило за първи път чувам да се ползва за затваряне на канали на ел.инсталация. Аз бих ползвал гипс, но от де да знам, може да съм изостанал.
Иначе колегата е прав, като посъветва да се сложат разпределителни кутии, за да не се наложи някой ден да копаш отново. Тогава обаче пак ще бръмчиш с къртача, защото лепилото се ползва за други работи.
Освен това поради дълбочината на каналите трябва да сложиш и цимент в него, а има и другите проблеми като стичане и бавно съхнене.

Тема "С какво да измажа канали за кабели в панелно жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: