Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
barmancheto - напреднал
Здравейте, у дома в една от стаите монтирах 3 нови лампи, на които сложих енергоспестяващи крушки. След няколко дни обаче светлината на тези крушки взе да намаля до почти изгасена. Забелязах, че крушките отговарят за 100W, докато на самите лампи е обозначено да не се слагат крушки по голями от 60W. След този случай премерих напрежението на лампите което си беше нормално и замених крушките с по-слаби =60W, като сега 2 от тях са енерго-спестяващи, а 3-тата е обикновенна. Вече 1 седмица не е имало подобен проблем. Някой може ли да ми обясни защо се получи проблема:
Само да вметна, че когато се намали светлината на тези крушки, по веригата след тях на следващата стая лампите си светеха нормално.
Кики - специалист
Най-общо казано не търси проблема в ел. инсталацията, спестил си някой лев и си купил енерго-спестяващи боклуци. Под 7лв. (магазинска цена) не очаквай да получиш качество. Имаше тема в която колега прави дисекции и измервания на такива лампи, намери я да се информираш.
igt - специалист
Обозначението 60 вата е нажежаемата жичка да се стопи плафона.
Взел си ментаци.
Купи си някакви други, а тези ги рекламирай.
barmancheto - напреднал
Да с новите лампи вече 2-3 седмици и няма никакъв проблем. Явно и в тези енергоспестяващи крушки има доста боклуци които пробутват на пазара. Благодаря ви за отговорите.
barmancheto - напреднал
Кики написа:
Имаше тема в която колега прави дисекции и измервания на такива лампи, намери я да се информираш.
Имаш ли спомен как бе заглавието на темата.
miroki - майстор
На Осрам и Филипс са хубави. Намалява им светлината след няколко години.
Neno Er - специалист
Досещам се, че не говориш за LED.

Тема "Проблем с енерго-спестяващи крушки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: