Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
chapara - майстор
Вади 1,2 плочки и го оправяй, всичко друго е компромис, компромис е и положен кабел в пода без гофра. :roll:
FM STEREO - специалист
Що за малоумни коментари от сорта на "Остави го така, като прекъсне ще го оправяш" ?!!! Вие изобщо имате ли акъл в главата си за да давате такива съвети! Ако кабелът е двужилен и е засегната нулата и след време прекъсне може да доведе до офазяване на бойлерът и смърт при докосване на корпусът на бойлерът, ако това пък се случи по време на къпане смъртта е нейзбежна! Такива потребители трябва незабавно да бъдат изгонени от форумуът! [-X
dark_8877 - напреднал
Прикачен файл:
PhotoPainter_20170825154647.jpg
chapara написа:
Вади 1,2 плочки и го оправяй, всичко друго е компромис, компромис е и положен кабел в пода без гофра. :roll:
фазовия е прекъснат, какво ще ме посъветвате връзване или някакви клеми ваго, ще кача снимка по- късно
muhala - майстор
Ако наистина е фазовия, аз бих го срязал където е ударен и бих сложил една кабелна гилза съответен размер. Кримпва се със специален инструмент. После аз ги запоявам. Термошлаух + ПВЦ лента и забравяш.

Може ли сега една снимка малко по-отдалеч да видим как ще стане без да се разбиват плочките ?
Изображение
moimoimoi - майстор
няма място за гилзи,на 2 см от пода е
вземи един едножилен проводник 10-15 сантиметра ,меден ,гол и го усучи около засегнатия участък и после калайдисай и изолирваш
tzetz009 - специалист
Тъй , тъй "меден гол" а не с изолацията и като тръгне да го запоява и ще му свие термошлаухата и ще му трябват ножица и пинсети (винаги си нося :-D )

:partyman: :partyman: :partyman:
gogo7777 - майстор
Калайдисай обилно нараненото място. След това лакирай голия проводник толкова пъти, колкото прецениш за да се получи добра изолация. Може да навиеш бинт с цел попиване на лака в него и съответно по-дебела изолация.
Правил съм подобно изпълнение, но при мен имаше възможност да поразкъртя още малко и вместо лак ползвах епоксидна смола и бинт.
preslav - майстор
FM STEREO написа:
Що за малоумни коментари от сорта на "Остави го така, като прекъсне ще го оправяш" ?!!! Вие изобщо имате ли акъл в главата си за да давате такива съвети! Ако кабелът е двужилен и е засегната нулата и след време прекъсне може да доведе до офазяване на бойлерът и смърт при докосване на корпусът на бойлерът, ако това пък се случи по време на къпане смъртта е нейзбежна! Такива потребители трябва незабавно да бъдат изгонени от форумуът! [-X
Малоумните коментари са писани след уточнението, че е Уцелена фазата, а не нулата. КабелЪТ може да остане и така, но все пак е добре да се репарира щом вече е разкрито мястото на повредата - аз бих навил 1.5 квадрата върху болното място и запечатал с БИШОП.
valentino76bs - майстор
moimoimoi написа:
няма място за гилзи,на 2 см от пода е
вземи един едножилен проводник 10-15 сантиметра ,меден ,гол и го усучи около засегнатия участък и после калайдисай и изолирваш
+1
valentino76bs - майстор
tzetz009 написа:
Тъй , тъй "меден гол" а не с изолацията и като тръгне да го запоява и ще му свие термошлаухата и ще му трябват ножица и пинсети (винаги си нося :-D )

:partyman: :partyman: :partyman:
Не е нужен,пък и няма как да го намуши .Бишоп и изол.лента му стигат.

Тема "Прекъснат кабел захранващ бойлер и пералня - как да го свържа отново?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: