Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
muhala - майстор
Кажи после как си решил проблема. Темата може да е полезна за някого в бъдеще.
fox_vt - майстор
Ако само си го повредил жилото без прекъсване ,малка дупка в стената и калайдисваш повреденото място. За допълнително подсилване може да добавиш 1 см оголен проводник поне 1мм2 и да запоиш всичко това,след това изолираш със силикон или топло лепило и замазваш. Това при разкъртена дупка най много 2-3 см диаметър.
lov - майстор
Никога не използвайте директно ацетатен или термо силикон за изолация на проводник високо напрежение. И да поясня за кои силикони става на въпрос. Първия е така наречения санитарен в тубите и мирише на оцет. Първо че дори изсъхнал не е добър изолатор ами и реагира с медта. Втори я е този на пръчките за пистолетите. Има много ниско пробивно напрежение и при минимална утечка почва да се загрява и тръгва верижна реакция докато се овъгли и даде на късо.
Но и двата могат да се ползват с успех след изолирането на проводника с термо шлаух или някаква друга изолация предвидена за такива цели и след това с някой от горните силикони да се направи добра хидро изолация. За това стават и то прекрасно.
fox_vt - майстор
Идеята е да не се разкъртва много,и при условие че само единия е наранен а другия е със непокътната изолация. Термошлаух при непрекъснат проводник няма как,а друга изолация във вид на лента във два три см дупка е трудна работа. Силикон има най различен не е само ацетатен, но ако реагира със медта е кофти. Топлото лепило не съм пробвал, явно материала ползван широко за фиксиране на елементи по платките не е точно такова лепило. В краен случай епоксидно лепило ще свърши работа.
lov - майстор
Препоръката за термо шлауха я написах най общо. Може да се ползва самовулканизираща лента пък ако ще и ПВЦ но отгоре трябва да се защити срещу влага допълнително. И аз точно по същия начин бих процедирал със запояването и изолацията.
А относно термосиликона. Има и устойчив на високо напрежение но масовия който се намира не е такъв. Но при ниските напрежения по платките става и не му пречи да се ползва. Там го няма този проблем стига напреженията да не са над стотина волта. Предполагаемо все пак не съм дирил да видя колко носи. Разбрах го по трудния начин на едни импулсни захранвания където заради вибрациите се опитах да закрепя елементите по добре. :x
andro440 - майстор
Изкъртване внимателно -връзка с усукване тип морски възел ,изолирбанд -няма да мръдне ,желателно е и калайдисване -тия устър клеми ,ден до пладне и след три дена стопени
hidrazin - майстор
andro440 написа:
Изкъртване внимателно -връзка с усукване тип морски възел ,изолирбанд -няма да мръдне ,желателно е и калайдисване
А що не възел тип "гарота" - морския е ялова работа...
Изолирбанд отдавна няма пък и е ташак ...
Той човека вероятно отдавна си е решил проблема ама да се намираме на приказка... :-D
:partyman:
andro440 - майстор
ти прави както знаеш ,аз дадох само мнение
hidrazin написа:
andro440 написа:
Изкъртване внимателно -връзка с усукване тип морски възел ,изолирбанд -няма да мръдне ,желателно е и калайдисване
А що не възел тип "гарота" - морския е ялова работа...
Изолирбанд отдавна няма пък и е ташак ...
Той човека вероятно отдавна си е решил проблема ама да се намираме на приказка... :-D
:partyman:
hidrazin - майстор
Нищо няма да правя бре. Нямам скъсам или ударен кабел. :-D
По-точно имам проблемен кабел ама е 300 квадрата и писаниците тук, във форума са съвсем неприложими...
Без лоши помисли.
:partyman:
fox_vt - майстор
Връзка с усукване морски възел :lol: :lol: Това ме кара да стана моряк както казват във бука. Като разкъртиш кабела няма да порасне. Ето трийсе морски възела морски възел
Ако освободиш толкос кабел и със щипка за пране ще направиш връзката :razz:

Тема "Прекъснат кабел захранващ бойлер и пералня - как да го свържа отново?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: