• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, правя ремонт вкъщи и между другото искам да си прекарам телевизия в кухнята, детската и спалнята. На приемника има един изход за аналогова телевизия, който ще отива в спалнята - там ми е решен проблема. Остава да измисля в коридора между детската и кухнята какво да сложа при положение, че в момента има Тап сплитер (2) - мислен евентуално за детската, но аз съм нахален и искам също така и в кухнята. Начертах една схемичка за да стане по-ясно. Въпроса ми е дали да сложа ТАП сплитер със 2 OUT или след готовия ТАП с 1 OUT да сложа обикновен сплитер ? Благодаря предварително на отзовалите се !
Прикачен файл:
Spliter.jpg
Spliter.jpg (91.73 KиБ) Видяна 4087 пъти
FM STEREO - специалист
Махаш тап сплитер2 и на негово място слагаш тап сплитер тройка с същите параметри като тап сплитер2.
Има ли разлика ако е 5-1000, а не 5-1002 ?
plamen6703 - майстор
Добави /ако искаш/ и галваничен разделител към схемата и внимавай какви сплитери ползваш.
На последния сплитер към модема и приемника имам High Pass Filter 85-1000MHz - Може би това е такъв галваничен разделител. Ще взема възможно най-скъпия сплитер. В нета ги гледам до към 10-15лв.
velas - специалист
FM STEREO написа:
Махаш тап сплитер2 и на негово място слагаш тап сплитер тройка с същите параметри като тап сплитер2.
Как със същите параметри?... Слага още сплитери, кое ще му компенсира допълнителното затихване, ако не сложи усилвател?!?

Сплитери 2 и 4 трябва да са TAP с възможно най-малкото затихване In-Out (<2db) и на TAP (<6db). Сплитер 3 трябва да е обикновен 1/2 също с минимално затихване.

И стискай палци да стигне входящия сигнал. Ако не - усилвател и се преизчисляват затихванията по всяка линия.
FM STEREO - специалист
Нищо не се слага допълнително,сплитер2 се маха и се слага тройка сплитер за да може да включи два телевизора и входен сигнал към цифровият приемник,сплитера трябва да е с малко затихване.
Намерих един измислен TAP и взе, че стана. В момента имам само два телевизора и не мога да пробвам при четири работещи как ще е. Надявам се да се запази така сигнала. Благодаря за бързите отговори!
plamen6703 - майстор
Не бързай, като се задомиш с 4 телевизора ще видиш как е положението и какъв е сигнала след "измислен сплитер". Сплитер (2) може изобщо да не го махаш, но това ще прецениш като му дойде времето :wink: :partyman:
Сплитера е незнайна марка - на него пише само къде е IN / OUT/ TAP / TAP (Приятел ми го даде да видя дали ще стане и при първа възможност го сменям с нещо по-добро ). Днес навързах всичко и стана. Направих тест на интернета - свързан по стария начин и по новия, разликата е минимална и ме устройва. Сега въпроса ми е кабела от стените дали да излиза с розетки или просто да стърчи. Телевизорите ще са закрепени за стените и ще скриват евентуално стърчащия кабел. За розетките четох, че развалят сигнала и си мисля, че ще го оставя да стърчи.
Edit: Забравих да кажа, че този сплитер е на мястото на сплитер 2. За сплитер 3 няма нужда.
  • 1
  • 2

Тема "Какъв сплитер да сложа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: