• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Кики - специалист
Никва полиуретанова пяна, старите конзоли се изкарват като отворите се разширяват малко, след това монтаж на нови конзоли със същото лепило с което сте лепили/шпакловали фибрана.
ПП- тоя фибран без мрежа ли се шпаклова?
jekasus - майстор
Кики написа:
ПП- тоя фибран без мрежа ли се шпаклова?
Щом елтехник го забеляза, значи ситуацията е много зле...
plamen6703 написа:
а мурдарското изпълнение
Предложението за пяна е към тоя вариант...
antonioven - специалист
ИЗБОР НА ТАБЛО.

Труден за мен въпрос, трябва да сменям старото табло.
Ето какво мисля да сложа в него.
1. 4 ДТЗ-та за. За бойлера и банята, за готварска печка, за контакти, и за осветление. Може и пето като контактите се вържат на две ДТЗ-та.

2.Реле с часовник за бойлера.

3.Бистабилно реле за управление на осветлението.

4.Предпазители, общо 12 броя. 1 бр. за бойлера, 1 бр. за печка в банята, 1 бр. за готварска печка, 1 бр. за осветление старите линии, 1 бр. за осветление новите линии, 2 бр. за контакти стари линии, 5 бр. за контакти нови линии.

Общо 24 или 26 позиции.

А за кутиите във фибрана, използвахме кутии за гипскартон с метални ушички, като им отрязах дъната. Да сложиха и мрежа.
krasi92 - майстор
2х12 като на единия ред бушоните на другия ред другите работи
valentino76bs - майстор
Тази панелка колко стаи е ?
Тъй както гледам е две и кухня....май?
5 дтз-та ....ставаш шампион :).
Има комбинирани защити + АП с два палеца.
Осветление и печка ако е на твърда връзка не ти трябва дтз.
И да оразмериш правилно предпазителите!
Вземи нещо истинско иначе ще береш ядове.
Отиваш на 300/400 лв. с истински компоненти...
antonioven - специалист
Да двустайна е. И ДТЗ-тата ще са 4. За бойлер + баня (печка евентуално и един контакт), за осветление, за група контакти, и за готварска печка + втора група контакти. Единствено без дтз ще останат старите двупроводни подови линии за контакти, но те ще стоят като резервно захранване и ще бъдат изключени. Мога ли да ползвам комбиниран ДТЗ+предпазител за директно включване на бойлера, и към него с отделен предпазител да включа печка за баня и евентуално контакт?

Препоръчайте ми бистабилно реле за включване и изключване на цялото осветлението. Да се управлява от бутони, и да не консумира енергия в режим на покой.
nikolov333 - майстор
Комбинираните ДТЗ-та се ползват за защита на един кръг.. Отделното ДТЗ е за няколко кръга, захранени през отделни предпазители след нея..
valentino76bs - майстор
пет юни 08, 2018 3:55 pmantonioven написа:
Да двустайна е. И ДТЗ-тата ще са 4. За бойлер + баня (печка евентуално и един контакт), за осветление, за група контакти, и за готварска печка + втора група контакти. Единствено без дтз ще останат старите двупроводни подови линии за контакти, но те ще стоят като резервно захранване и ще бъдат изключени. Мога ли да ползвам комбиниран ДТЗ+предпазител за директно включване на бойлера, и към него с отделен предпазител да включа печка за баня и евентуално контакт?

Препоръчайте ми бистабилно реле за включване и изключване на цялото осветлението. Да се управлява от бутони, и да не консумира енергия в режим на покой.
Тази идея с релето мислиш ли ,че е разумна?
Последна промяна от valentino76bs на нед юни 10, 2018 7:50 am, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
В офиса вече 7 години съм с тригерни релета на Merlin Gerin-multi 9 TL-15510 управлявани с пуш бутони. Понеже ги купиха Шнайдер тяхната серия я водят Acti 9 iTL.. https://www.schneider-electric.bg/bg/pr ... cti-9-itl/
valentino76bs - майстор
Релета ясно ама човека говори за реле(1) което изключва цялото осветление и за много бутони.Или аз не съм разбрал нещо ... :?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15

Тема "Ремонт на панелка - окабеляване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: