• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
nikolov333 - майстор
Може да е от S образния завой или топчето на върха не е достатъчно заоблено или пружината част след него е много твърда или прекалено мека. Тръбите не са проблем. Аз в празна тръба досега не съм имал случай жилото да не мине, освен ако няма обратен завой или гипс, някъде.. :-D
moimoimoi - майстор
antonioven написа:
Днес купих друг вид тръба, води се дренажна от тези за климатиците...
ходи си купи гофрирана тръба с фабрично вградена изтегляща струна в нея.

или просто си сложи предварително кабела в тръбата и тогава го полагай в каналите
https://tmt-elkom.com/index.php?cPath=3 ... db23236783
iliya_i - майстор
antonioven написа:
а ето това е сондата. На снимките съм посочил къде засяда главата. Ще добавя че тръбата за нета е 7 метра.
Кой край на сондата вкарваш? Опита ли с този - долу в дясно на снимката?
Изображение
Недостатъка на тези силиконови тръби, гладки отвътре е, че имат по-голямо съпротивление на триене и сондата/кабела буквално лепне по тях.
antonioven - специалист
Пробвах и с двата края, взех една пила и загладих грубите ръбове по металните части на сондата, нещата значително се подобриха, а с използването на течен сапун минава много лесно. Една от линиите ще е дълга 9 метра, с 5 завоя под прав ъгъл, там ще е голямата трудност.
muhala - майстор
antonioven написа:
Пробвах и с двата края, взех една пила и загладих грубите ръбове по металните части на сондата, нещата значително се подобриха, а с използването на течен сапун минава много лесно. Една от линиите ще е дълга 9 метра, с 5 завоя под прав ъгъл, там ще е голямата трудност.
Това е крайно недопустимо. Завоите не трябва да се правят на 90 градуса. Завоите се правят с дъги с големи радиуси. На практика ако имаш три или повече завоя няма минаване.
У нас имам едно гофре 16ка, което има 4 завоя на 90 градуса, разбирай с радиус около 5-6 см. Едва прекарах УТП кабел за нета през него.
antonioven - специалист
muhala написа:
Това е крайно недопустимо. Завоите не трябва да се правят на 90 градуса. Завоите се правят с дъги с големи радиуси. На практика ако имаш три или повече завоя няма минаване.
А когато тръбата минава през стена тогава как се прави дъгата?
С 2 леви - специалист
antonioven написа:
muhala написа:
Това е крайно недопустимо. Завоите не трябва да се правят на 90 градуса. Завоите се правят с дъги с големи радиуси. На практика ако имаш три или повече завоя няма минаване.
А когато тръбата минава през стена тогава как се прави дъгата?
Дупчиш под ъгъл ;) 45 градуса примерно :)
antonioven - специалист
Може ли малко пояснение за клипчето показано от hidrazin, как се прави този трик?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Ремонт на панелка - окабеляване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: