• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Даже не са 65 а са 55 ....белия е 44.

Прикачен файл

P_20180705_190913.jpg

Прикачен файл

P_20180705_190813.jpg

Прикачен файл

P_20180705_190758.jpg
krasi92 - майстор
чет юли 05, 2018 5:08 pmiliya_i написа:
чет юли 05, 2018 4:51 pmkrasi92 написа:
задължително долу ниско а не горе високо
За да се пръска по-лесно с вода ли?
Щото горе има пара и на печката ще и е много хубаво
iliya_i - майстор
чет юли 05, 2018 9:12 pmkrasi92 написа:
Щото горе има пара и на печката ще и е много хубаво
Питащият не е уточнил каква печка ще слага - кварцова, вентилаторна или конвектор. Но при всички положения контакта е по-добре да е горе. Конвектора - по-ниско- ама само той. За другите 2 не важи.
valentino76bs - майстор
ср юли 04, 2018 4:38 pmantonioven написа:
И на ум не ми е минавало да правя резба в медната шина, ще използвам болтове, гайки и шайби както е при старото табло. При старото са от обикновена стомана, някой търговци предлагат месингови за електротехническо приложение.
ето още модели без гайки само с резби

Прикачен файл

P_20180706_123839.jpg
nikel - специалист
вт сеп 05, 2017 10:10 pmhidrazin написа:
antonioven написа:
Може ли малко пояснение за клипчето показано от hidrazin, как се прави този трик?
Изсмуква се с прахосмукачка. На рибарска корда се вързва някакво "парцалче" , вкарва се в гофрето и от другия край се изсмуква с прахосмукачката.
Ако кордата е много тънка, с нейна помощ се изтегля по-дебела и здрава или се изтегля сезал, тел...
И чак тогава се изтегля кабела.
Професионално това се прави като кабела или водачът за кабела се "издухва" нооооооо... там бирата е друга.
Иска се специални накрайници за тръбата в които влиза кабела и същевременно се подава въздух плюс приспособление "натикващо" кабела в тръбата.
:partyman:
Сложи някакъв тензух или марля на прахосмукачката за да не влезе в нея.
antonioven - специалист
Вече почти всичко е готово остана само да се сложат вратите, ламината и това е. Та сега опрях до бойлера. Виждал съм бойлер българско производство с електронно управление, със задаване на температурата и програмиране времето на включване и изключване, не помня модела. Имам идея да монтирам
такъв бойлер. Бихте ли ме посъветвали това удачно ли е или да си монтирам обикновен.
DMN - майстор
antonioven написа:
Виждал съм бойлер българско производство с електронно управление, със задаване на температурата и програмиране времето на включване и изключване, не помня модела. Имам идея да монтирам
такъв бойлер.
Аз съм с бойлер с електронно управление на ЕЛДОМ. Такова чудо вече никога не бих си взел. Още на втората седмица след покупката електронното табло се повреди, та го подмениха гаранционно. На сегашните по-нови може да са им подобрили "електронното управление", но при моя имаше проблеми и със силовите връзки, та се наложи да махна кабелните обувки и да запоя проводниците директно на платката, сега вече няма проблеми. Още съм с този бойлер може би вече 8-9г.
Но, ако ми се наложи да си купувам бойлер, бих си взел обикновен и бих му сложил допълнително външно управление с контактор, седмичен таймер и т.н., имаше теми във форума как да стане това. Но все пак това е лично мнение, всеки си решава сам :) .
antonioven - специалист
Малко снимки след ремонта. Ех има още някой неща за дооправяне, но....
За контакта в банята: Бях се отказал от тази идея но ето на какъв шкаф попаднах, сега контакта се захранва през ключа на лампата на шкафа.
На снимка 20 е задната страна на шкафа.

За бойлера. Не ви препоръчвам с електронно управление, 10 дни след монтажа
дисплеят умря, чаках още 10 дни да доставят нов модул. Добре че роднина ми даде временно старо бойлерче за кухня 10 литра което спаси положението.
Но по ме притеснява появата на ръждиво петно на дъното на капака, според обслужващият техник това било нормално.

Прикачен файл

000.jpg

Прикачен файл

018.jpg
018.jpg (71.55 KиБ) Видяна 1292 пъти

Прикачен файл

019.jpg
019.jpg (67.33 KиБ) Видяна 1292 пъти

Прикачен файл

020.jpg
020.jpg (79.38 KиБ) Видяна 1292 пъти

Прикачен файл

021.jpg
antonioven - специалист
още снимки.

Прикачен файл

002.jpg
002.jpg (43.78 KиБ) Видяна 1291 пъти

Прикачен файл

003.jpg
003.jpg (41.08 KиБ) Видяна 1291 пъти

Прикачен файл

004.jpg
004.jpg (44.89 KиБ) Видяна 1291 пъти

Прикачен файл

005.jpg
005.jpg (89.71 KиБ) Видяна 1291 пъти

Прикачен файл

006.jpg
006.jpg (60.81 KиБ) Видяна 1291 пъти
antonioven - специалист
още.

Прикачен файл

001 - Копие.jpg

Прикачен файл

007.jpg

Прикачен файл

008.jpg

Прикачен файл

011.jpg

Прикачен файл

016.jpg
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Ремонт на панелка - окабеляване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: