• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
antonioven - специалист
Нов въпрос, препоръчайте ми какъв контакт да монтирам в банята.
Контактът ще е в горния ъгъл противоположен на душа, на него ще е включена печка, мислех да е с директна връзка към таблото но като видях шибаната и конструкция се отказах.
iliya_i - майстор
Със степен на защита IP44 или IP54 (Последната цифра означава: Защитен от впръскване на вода)

На пазара има много такива, за вънршен монтаж (с капаче).
muhala - майстор
чет юли 05, 2018 12:01 pmantonioven написа:
Нов въпрос, препоръчайте ми какъв контакт да монтирам в банята.
Контактът ще е в горния ъгъл противоположен на душа, на него ще е включена печка, мислех да е с директна връзка към таблото но като видях шибаната и конструкция се отказах.
Твърда връзка и то по възможност във влагозащитена кутия и задължително ДТЗ. Изобщо можеш ли да избегнеш варианта с тока в банята (освен осветлението естествено) ?
EDI - майстор
Бе сериозни ли сте, контакти и печки в банята.Такова чудо посмъртно няма да сложа, ако ще да пукна от студ вътре.Моята баня не се отоплява, през цялата година е отворен прозореца и даже ми е кеф.
muhala - майстор
чет юли 05, 2018 4:07 pmEDI написа:
Бе сериозни ли сте, контакти и печки в банята.Такова чудо посмъртно няма да сложа, ако ще да пукна от студ вътре.Моята баня не се отоплява, през цялата година е отворен прозореца и даже ми е кеф.
Напълно съм съгласен с теб. Една позната си е сложила пералнята в банята без каквито и да е прегради, на двупроводна инсталация и без ДТЗ. Сега се сещам, че у нас бойлера беше на около 30 см от душа даже беше доста време със свален капак. Виждах живачната ампула и мънистата на кабелчетата и, както и всички връзки. Бог ни е пазил :)
krasi92 - майстор
Няма да е първият контакт в баня но трябва да е влагозащитен и през ДТЗ и задължително долу ниско а не горе високо.Конвекторите са с IP 22-а са и за баня.
iliya_i - майстор
чет юли 05, 2018 4:51 pmkrasi92 написа:
задължително долу ниско а не горе високо
За да се пръска по-лесно с вода ли?
valentino76bs - майстор
чет юли 05, 2018 1:47 pmiliya_i написа:
Със степен на защита IP44 или IP54 (Последната цифра означава: Защитен от впръскване на вода)

На пазара има много такива, за вънршен монтаж (с капаче).
Скейм имат едни такива контакти с много висок клас ип 66 и то при включен щепсел, истински пробвани.
iliya_i - майстор
чет юли 05, 2018 6:01 pmvalentino76bs написа:
Скейм имат едни такива контакти с много висок клас ип 66 и то при включен щепсел, истински пробвани.
Този ли?
https://bauhaus.bg/kontakt-shuko-Scrame-IP66-16A-250V
valentino76bs - майстор
Прилича да....На този скейм за който говоря има нещо като гума,желе като се затвори капака и обгръща кабела на щепсела.

Ето го...http://www.scame.com/doc/ZP00777-BG-7.pdf
17 стр.

И щепсела потъва ....грамотна работа.

Между другото само на скейм съм виждал такъв клас до скоро шнайдер мисля но не съм сигурен даже нямаха по ниския клас.Преди няколко месеца шнайдер-електрик ни събраха на ядене и пиене и представиха някакви контакти с ип 65 даже са някъде из рафтовете ще ги снимам после. .
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Ремонт на панелка - окабеляване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: