• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
съб юни 30, 2018 11:44 amantonioven написа:
...алуминиев гребен ...
От де па го намери тя алуминиев гребен???
И въобще ще се занимавате с неща от които разбирате колкото баба ми от духова музика?
Без елементарни основни познания.
Форума е направи си сам но не е училище и не може да замени тоталната липса на елементарни и основни знания.
А електротехниката е последното нещо което е в стил направи си сам.
:partyman:
krasi92 - майстор
Медния гребен е 5-6 лева за твоето табло.Захрани си главния от долу.
nikolov333 - майстор
+1.. Не калайдисвай!! Има си специални кабелни накрайници за многожилните проводници :idea: и спазвайте цветовите кодове при окабеляването..
antonioven - специалист
От къде го намерих алуминиевият? ами продават ги поне три фирми по 11 ст. на зъб. Ще използвам меден, притеснява ме това че е изолиран и в основата на зъба се получава нещо като прагче. Това би влошило контакта между гребена и гилзован или калайдисан проводник в клемата на АП. Алуминиевият е гладък
и при него го няма този проблем. Разбира се че ще спазвам цветовете, това съм го направил само за демонстрация.

Прикачен файл

034.jpg
DundyTheCroc - майстор
Хем алуминиев, хем без изолация, евтиното понякога излиза скъпо...
iliya_i - майстор
съб юни 30, 2018 3:07 pmantonioven написа:
Ще използвам меден, притеснява ме това че е изолиран и в основата на зъба се получава нещо като прагче. Това би влошило контакта между гребена и гилзован или калайдисан проводник в клемата на АП. Алуминиевият е гладък
и при него го няма този проблем.
За този ли говориш. Е не е 11 ст. на зъб. Ако изолацията те плаши чак толкова, тя се маха.

Но има едно основно правило:
ТАБЛОТО СЕ ПРАВИ ТАКА, ЧЕ НИКОГА ПОВЕЧЕ ДА НЕ ТИ СЕ НАЛАГА ДА ГО ОТВАРЯШ!

Ако сега си направиш нещата както трябва, никога няма да ти се наложи да търсиш там изчезналата фаза!
antonioven - специалист
Благодаря за помощта. Сега искам да попитам за нещо друг, лунички на окачен таван в баня. Ще се използват ЛЕД лунички на мрежово захранване.
Как се окабелява на окачен таван, с какъв кабел, вкарва ли се в тръби, какъв цокъл е най-подходящ за луничките, кои лунички са най-надеждни, въобще всичко което се прави след разклонителната кутия.
Кики - специалист
Ее вече става сложно, после да не искаш и терасата да "оправяме"? какъв тип е окачения таван? не че има голямо значение но ако е разглобяем тип решението е едно ако е гипскартон решението е друго, поне за мен. Приготви се да почерпиш бира и штъ светна за някой работи.
antonioven - специалист
Таванът беше планиран да е от сглобяеми пластмасови елементи, но в банята има печка и се опасявам че ще го деформира. Майсторът каза че ще го прави от влагоустойчив гипскартон.
hidrazin - майстор
От 29 авг 2017г минаха малко над 9 месеца.
Закъсняло раждане? Е кога беше термина на нещото?
Явно ще се забави повече, доста повече от нормалното и ще дойде на този свят с вродени аномалии.
:partyman:
P.S. Аз отивам под сайванта да довършвам плазмения квантов двигател, че уикенда трябва да отскоча до Алфа Кентавър.
Ей го де е, ама нещо прекъсва на субсветлинна скорост. Явно ламбда сондата бърка компа ПРАВЕЦ-82....
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Ремонт на панелка - окабеляване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: