• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
чет май 23, 2019 7:17 pmantonioven написа:
Имам как да нямам, е не е мой но се намира на 250 метра от входната врата и вторичната му намотка на едната фаза е в една верига с готварската печка, бай жорко лудото от съседният вход му вика СУРМАТОРА :lol: , иначе се нарича трафопост.
Ти нали ще консумираш само активна енергия? Индуктивността на трансформатора е проблем на стопаните му. До теб не е фактор. В таблиците за сечението на проводниците е предвиден съответният коефициент на запас. А бушон с 10 % претоварване ще изключи след 2 часа.
Явно си чел нещо, ама то е писано за други хора, не за теб.

Относно схемата не разбрах, защо в таблото влизат 4 проводника - два с фаза и два PEN?
antonioven - специалист
Да проводниците са два двойни мостови по 4 квадрата, два са фазов проводник и два нули. Защо е така не знам! може би преди четиридесет и кусур години когато е строена панелката са нямали по-дебел кабел. Но по-неприятно е че по сините жила са пуснали фазата а по сивите нулата. Та за това ел. монтьорите на ЕРП-тата понякога кръстосват нулата и фазата и става "мама та си джаса".
iliya_i - майстор
чет май 23, 2019 9:29 pmantonioven написа:
Но по-неприятно е че по сините жила са пуснали фазата а по сивите нулата. Та за това ел. монтьорите на ЕРП-тата понякога кръстосват нулата и фазата и става "мама та си джаса".
Като ще правиш ново табло по-добре викни ЕРП-то да ги обърнат и да си идат цветовете по местата.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Ремонт на панелка - окабеляване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: