• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krfidanov - напреднал
Здравейте колеги.
Как да пусна този двигател. От пералня самсунг е. Искам да използвам и двете скорости и двете посоки на въртене.
Благодаря ви предварително.

Прикачен файл

2017-08-30 06.39.56.png

Прикачен файл

2017-08-30 06.38.15.png
Последна промяна от krfidanov на ср авг 30, 2017 11:06 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Не искаш ли първо да го разглобиш да видиш какво е състоянието на лагерите, да почистиш мизерията, която се е натрупала в следствие на "доброто" стопанисване на мотора и след това да мислиш как да го свързваш?
ESPACE - майстор
Този Югославски мотор как се е озовал в пералня Samsung :?
krfidanov - напреднал
Югославски, при това на пералня дошла от Германия, втора ръка разбира се. Взех я (подариха ми я) заради пласмасите отпред и копчето да програматора. Имам я същата купена от българия през 2001г. Не съм я разглобявал и незнам нейния мотор какъв е.
А външния вид ще бъде променен, при тръгване на мотора и безпроблемната му работа поне 20мин. на празен ход.
Hoвoceлckи - майстор
Тук цъкни hidrazin обяснява за подобен. Виж как съвпадат/разминават се нещата при теб. Ако не се оправиш, дали ще можеш да замериш съпротивленията между изводите? Дай една снимка на куплунга, така че да се вижда кой цвят къде точно влиза.
krfidanov - напреднал
Съпротивленията между намотките ще ги измеря, няма проблем за това. Няма как да стане иначе. Не съм винаги при мотора и нямам тази възможност засега.
krfidanov - напреднал
Привет отново на всички.
Лично аз имам някакви съмнения за този мотор, но кажете и вие вашето мнение спрямо измерените стойности.
Обозначенията на кабелите са от М4 до М8:
М4-М5 - 93,2
М4-М6 - 91,1
М4-М7 - 117,7
М4-М8 - 81,5
М5-М6 - 91,2
М5-М7 - 117,9
М5-М8 - 81,7
М6-М7 - 47,6
М6-М8 - 11
М7-М8 - 37,8 ома
Hoвoceлckи - майстор
Така трябва да стане за "високите обороти":
Прикачен файл:
свързване високи обороти.jpg
свързване високи обороти.jpg (94.71 KиБ) Видяна 1743 пъти
Кондензатор(и) - този от пералнята. Свързваш и включваш за кратко. Ако не гръмне и развърти - втори път за около 5 секунди.
За да се обърне посоката на бързите ще трябва да се извадят още изводи (работа за бобиньор). На "бавните" не е проблем, но за какво мислиш да ги ползваш? Там мощността ти е нищожна, а и продължителната работа - противопоказна.
Прикачен файл:
бавни.jpg
бавни.jpg (98.22 KиБ) Видяна 1737 пъти
Прикачен файл:
бавни обратно.jpg
бавни обратно.jpg (98.15 KиБ) Видяна 1737 пъти

Успех! И пиши за резултата.
krfidanov - напреднал
Здравейте, мотора тръгна, и то прилично. И двете посоки и двете скорости. Загряване в рамките на нормалното при 15 мин. работа на празен ход.
Но предполагам няма да ми върши работа. Малко по слаб е от мотор на перла 04. А идеята ми беше да направя още една такава машинка:

Прикачен файл

2017-09-04 20.19.41-1.png

Прикачен файл

2017-09-04 20.20.14.png
Hoвoceлckи - майстор
С това трябваше да започнеш. Правил съм го. Слаби са. За проба даже слагах два. Греят. Все пак колко грозде смяташ да мелиш наведнъж?
  • 1
  • 2

Тема "Двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: