• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krfidanov - напреднал
Тази година ще и е четвърта. На снимката е с по малката шайба, но и сложих оригиналната от перлата. Намали още оборотите и мааалко по мощна стана.
Бъчвата ми е 500кг, значи около 400-450кг материал за час е прекаран, с две три спирания за по пет минути за почивка на мотора. А мотора забива при някоя по дебела чепка.
Идеята ми е да направя още една такава машинка, за приятел, но е желателно да бъде по мощна.
Ще ъпдейтна и моята, имам още някои мотори но са с по големи обороти.
Hoвoceлckи - майстор
С 5 минути спиране (на 20 работа) моторът изобщо не успява да се охлади. Бях добавил външен вентилатор, който обдухваше в паузите и пак не беше добре. Това само мачка, не отделя чепките? Против забиването направи ремъка да прохлъзва. По як мотор ще смеле пласмасовите зъбчатки. Да не говорим, че може между валците да се окажат и пръсти.
Защо искаше реверс? За при забиване?
DMN - майстор
krfidanov, при това предавателно отношение на шайбите, не се ли въртят доста бързо валовете на гроздомелачката :? . С колко оборота е мотора? Мелачката оригинално ли е с трите вала. Хареса ми идеята с горния вал, който има лопатки за разбутване на гроздето. Моята е ръчна мелачка и все бутам гроздето с една пръчка отгоре :-D . Иначе се замислих сега да я модифицирам малко, като гледам твоята.
:partyman:
valentino76bs - майстор
krfidanov написа:
Здравейте, мотора тръгна, и то прилично.
Благодаря малко от малко все пак....
krfidanov - напреднал
Прав си valentino76bs:
Благодаря за помоща на всички.
DMN, машината е оригинално с въртене на ръка и е купена от баумакс преди 4 години. Изобщо не се двоумях, взех я веднага а и цената бе прилична 140лв.
Шайбата на снимката е малка. С нея имам клип как работи, но незнам как да го кача. В момента съм с по голяма която е оригиналната на перла04, и мотора също е от нея и работи на ниските обороти които мисля че са около 300.
  • 1
  • 2

Тема "Двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: