• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
zz_stefanov написа:
Сега, за звезда се ползва една голяма супена лъжица (за нулата) и три R,S,T лъжички за кафе :)
Е то няма как да е чиста звезда. По скоро ще е нещо средно между звезда и триъгълник, щото помезду фазите няма изолация и тока ще тече и там. :-D
Задрави да кажеш трите малки лъжички да са на по 120 градуса еднаспрямо друга около супената :)
plamen6703 - майстор
shakyrov написа:
plamen6703 написа:
Няма място за упреци, ето ти примерна елементарна блокова схема на инверторен електрожен... токоизправител, филтърен кондензатор, инвертор, резонансен блок, импулсен трансформатор, токоизправител, филтърен блок... кабели, ръкохватка, електрод.. :)
Прощавайте че се намесвам в темата ама може ли да попитам нещо. Имаме инверторен електрожен и му гори често една интегралка ус3845 и едни диоди в изправитела на какво може да се дължи това?
С колко крачета е чипа, с 8 или с 14? Принципно дефектират, защото тия елементи колкото струват, толкова и струват :wink:
fox_vt - майстор
То в тоя ред на мисли и схемата грец със комдензатор също е инвертор,преобразува AC към DC. :-D
zz_stefanov - майстор
iliya_i написа:
zz_stefanov написа:
Сега, за звезда се ползва една голяма супена лъжица (за нулата) и три R,S,T лъжички за кафе :)
Е то няма как да е чиста звезда. По скоро ще е нещо средно между звезда и триъгълник, щото помезду фазите няма изолация и тока ще тече и там. :-D
Задрави да кажеш трите малки лъжички да са на по 120 градуса еднаспрямо друга около супената :)
Трите малки лъжички са на равно разстояние над/под супената. Паразитните връзки между тях са несъществени. :)
Аз има идея и за в триъгълник със 6 лъжички :lol:
lov - майстор
Още малко и на ядрен реактор ще го докарате. :lol:

Но пък наистина изскочи интересен въпрос. Три електрода с еднаква площ, на равно отстояние един от друг топнати във водата. Захранени с трифазно линейно напрежение в каква схема са вързани като консуматор. Звезда или триъгълник????
Hoвoceлckи - майстор
От къде ти се явиха чуденки? Токът (както знаеш) си върви по-най-прекия път. Понякога двигател се връзва Y/Δ за ограничаване на пусковия ток като му се "удължава" принудително пътя през звездия център. Как си го представяш "доброволно" да заобикаля през мним звезден център? Или имаш предвид метален цилиндричен съд свързан с неутралата като разстоянието между електродите и стената му е по-малко от това между тях, но ни пазиш тази подрност за десерт? :wink:
lov - майстор
И така да е както кажеш разиграй всички варианти. Никакви десерти или бонуси няма да има. Въпроса е принципен.
zz_stefanov - майстор
Навремето съм попадал на къде по сложни устройства захранени през проводящ разтвор. Който си спомня старите съветски жирокомпаси, знае как се захранваха моторите на плаващата жиросфера и как се снемаха показанията от нея :)
Andri01 - майстор
"Курс 4". Май бяха в живак,ако не греша!? А олаждането им - с морска вода :)
zz_stefanov - майстор
Жиросферата плаваше в специален проводящ разтвор. През електроди намиращи се много близко през разтвора се подаваше напрежение на трифазните мотори за да с въртят. Пак през разтвора, мисля че беше като елемент от съпротивителен мост, се отчиташе и положението на сферата. Тегава работа, ниска надеждност. http://petroslav.ru/kyrs
3000-5000 часа живот на жиросферата, това е 4-7 месеца непрекъсната работа, а започва да подава верни данни 2,5-7 часа след запускане.
Да сферата е лежала на възглавница от живак, за поддържане на нивото. :)
Като цяло технологията е с произход Германия и САЩ (Sperry)
http://instrcon.susu.ru/gyroskopia.pps тук има история на развитието на жирокомпасите.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Странна случка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: