• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
:-D е да - през нагревателя, иначе как ще работи. Мисля, че говорим за един друг ток, по друга верига, който ако имаше ДТЗ щеше да го усети, че бяга навън (не се връща през работната нула).
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Принципа е същият, проблемите също.
Мнутите на старт са:
1:33
17:10
31:10
43:54
http://www.dailymotion.com/video/x2mpjlp
kozl - майстор
georgievp написа:
В крайна сметка си обяснявам нещата така, явно чешмяната вода е с доста слаба електропроводимост. Но истината все пак си остава някъде там.
"Чешмяната" вода е мнооо различна. От най 20 г. се занимавам с акваристика. Водата в различните региони е с различно съдържание на разтворени в-ва. Софийската вода е от сравнително бедните на разтворени вещества. А проводимостта на водата зависи от състава и количеството на разтворените в-ва.
Но какво е значението, каква е причината да не пострадаш :? Много по-важно е да не допускаш причини, които са свързани с опасност, а това което си допуснал вече ти е известно. Осъзнал си къде е грешката. какво е толкова важно да търсиш отговор защо не и наказан за грешката си :?
И в известно отклонение от темата мога да споделя:
Аз като писар в родната казарма имах достъп до командирската стая. И така в неделните, почивни дни използвах за кафенце в ПОРЦЕЛАНОВА чаша, "бързовара" на капитана, направен от две успоредни лъжички, закрепени с отливка като дръжка от епоксидна смола. Към всяка лъжичка - жичка и накрая на жиците щепсел.
В една от почивките идва мерача на екипажа и ме помоли да си направи кафе. Е да ама аз залисан в писане не го гледах какво твори и след малко БУМ. А он понеже решил да праи повече дози кафе, та да почерпи и от другия аскер (добра душа чиляк :roll: ) да вземе да напълни алуминиево войнишко канче с вода и като пъхнал щепсела, вместо веригата да се затвори през водата, тя светнала през канчето. В резултат за капитана сбрахме мъни и купихме заводски бързовар, оти немаше "направи си сам" за с две лъжички и два метра жички. А от лъжичките беа останали само дръжките, а канчето без дъно.
Но за Сливенската вода сол нивгаж не съм добавял.
Но м-у другото имам приятел с с "котле" на подобен принцип. Водата минава през изолирана тръба между два електрода и се загрява скорострелно. Мощността на "котлето" зависи обаче от проводимостта на водата, за което и добавя соли. "Котлето" е руска, но доста сериозна изработка от качествени материали.
DMN - майстор
kozl написа:
Но за Сливенската вода сол нивгаж не съм добавял.
Ама пък, ако беше добавил две лъжици сол, можеше и за електрожен да използваш лъжичките. Глей братушките какво правят :-D .
https://www.youtube.com/watch?v=co6SUTVGqOs
А иначе с лъжичките и аз в казармата си завирах вода за чая в порцеланова чашка. Веднъж обаче се случих наряд в един фургон за няколко дни. Ламбата свети, контактите нормални като в жилище, вкарвам щепсела на лъжичките в контакта и чакам... и нищо, гледам едва-едва едни микроскопични мехурчета се отделят, водата обаче студена. Пък то да вземат да направят инсталацията във фургона на 36V, преди това си беше на 220V, но явно някои тарикати са вкючвали ел. печки да се топлят, та затова са направили така. Ама аз така пък открих студения чай :-D .
kozl - майстор
Мерките за безопасност в клипа липсват. Как смело подмятат жиците с мрежово напрежение :shock:
Все пак аз му имам страх на напрежението. Една връзка да няправя, независимо временна или не и независимо дали е нула или фаза и я изолирвам. А тея :shock: немат изолация, жиците се търкалят по земята оголени :shock:
Аве да не би аз да не съм разбрал и тия да са 36 V :lol:
Lisko - майстор
С лъжички е много баровско. В нашта казарма се ползваха две отработени бръснарски ножчета а между тях се вързват в горния и долния край по полвин кибритена клечка да ги държи на разстояние.
DMN - майстор
Тия от клипа са откачалници, имаше и други техни клипове с безумни неща :-D . Иначе в клипа има надписи, а и те самите си казват, че това което правят никак не е безопасно.
:partyman:
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
Аз много не разбрах защо ги показваш тези проточни в тая тема :? Отричаш, че по водата може да протече ток или всички ползващи такива винаги биват убивани от тока през водата намясто?

hidrazin написа:
Завира и още как. Обаче ако в кафето сложиш захар, мога да ти гарантирам пръскан таван в кафява боя в стил "Лудият бояджия".
:partyman:
Ми това не е много вярно. Проверих го лично. За 6-7 минути от 20ºС стана 40ºС. Значи ще заври за около половин час. Класическо бързоварче (~100W) кипва чаша вода, мисля, за около 3 минути. Не премерих тока, но следвайки логиката трябва да е към 0,04А. Не е проблем да го премеря. Това между електроди към 2см² на разстояние 1см един от друг. При отдалечаването им (на 3 метра да речем) тока, мисля, ще е значително по-малък?
Сложих и захар, и кафе. Нищо от описания от теб ефект не се получи. Просто завря. Направих клип.
Не бе, не че не е вярно. Вярно е друго - такъв бързовар си виждал само през крив макарон... :-D
Ми да ги беше сложил на една педя разстояние.
"Стандарта" е разстояние колкото дебелината на една кибритена клечка.
Ето правилния начин за изработка от бръснарски ножчета:

Изображение
Ето и "инструкция" към този бързовар:
1. Перед тем как собираетесь применить самодельный кипятильник необходимо тщательным образом проверить на прочность все соединения конструкции.
2. Ни в коем случае нельзя опускать руки в воду во время нагревания жидкости (вас может ударить током).
3. Не оставляйте включенный нагревательный прибор без присмотра.
4. Не рискуйте кипятить соленую воду. В противном случае вы спровоцируете взрыв, вследствие чего большая часть воды выплеснется из емкости.
5. Не используйте данную конструкцию больше месяца. А также задумайтесь о качестве воды, которую вы собираетесь употреблять. Из-за попадания в нее металлов вода становится некачественной.


И това "Класическо бързоварче (~100W)" от къде го измисли?
Класическите бързоварчета от този тип са 0,5kW - демек 500 вата.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Водата е лош проводник на електричество. Ако я приемем за полупроводник /тя е...иначе "лъжичките" нямаше да работят :lol: /, то при два паралелно свързани резистора общото съпротивление е по-малко от най-малкото във веригата, като повечето ток ще протече през по-малкото съпротивление. Е колко ток ще достигне и премине през тялото и земята? :wink:
Още повече, че при офазен водосъдържател разтоянието между фаза и земя е по-кратко, отколкото между фаза и "къпещият се под душа".....това електричество ще се преобразува в някаква топлина.....
iliya_i - майстор
gogo7777 написа:
Водата е лош проводник на електричество. Ако я приемем за полупроводник /тя е...иначе "лъжичките" нямаше да работят :lol: /, то при два паралелно свързани резистора общото съпротивление е по-малко от най-малкото във веригата, като повечето ток ще протече през по-малкото съпротивление. Е колко ток ще достигне и премине през тялото и земята? :wink:
Още повече, че при офазен водосъдържател разтоянието между фаза и земя е по-кратко, отколкото между фаза и "къпещият се под душа".....това електричество ще се преобразува в някаква топлина.....
Извинявай Гого,но те цитирах тук... :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16

Тема "Странна случка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: