• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
При телевизорите с щепсел шуко е свързан, поне на моя де..

Прикачен файл

IMG_20170910_214948.jpg
plamen6703 - майстор
Не само на твоя телевизор, но това не е от голямо значение!
DMN - майстор
nikolov333 написа:
При телевизорите с щепсел шуко е свързан, поне на моя де..
И в тоя случай, ако имаме потенциална разлика между нулата и офазен кабел от кабелна тв. или от друг вид приемник, какво се получава? Най-малкото искра при съединяването, нещо което споменава и питащия, но не разбрахме от него какъв му е щепсела на телевизора. Тези, които работят в кабелна телевизия, нека кажат колко пъти ги е удрял тока по кабела за кабелната телевизия. Тук случая е по друг, защото не става дума за кабелна телевизия. Но все пак Пламен е човекът, който най-добре ги знае тези неща, остава само да си каже колко да му платим, за да разкрие мистерията.
kozl - майстор
Е поиграх си с наличните лапатопи и мултицета да премеря напрежение м-у корпус на лаптопа и металната част на HDMI кабела без да е включен в лаптопа. Резултата и при трите опита с трите лаптопа (HP, Lenovo, Hyundai), беше към 50 V при включени в захранването у-ва, променлив ток. От 1 - 4 V постоянен ток.
Като изключа захранването на лаптопите променливото спадна от 1 до към 4 V. Означава ли това, че причината е в инверторните захранвания на лапатопите :? Без HYIDAI-а другите захранвания са 3 жилни от страната на мрежовото напрежение, но няма нискоомна връзка м-у масата на изхода и защитния проводник към мрежата 220 V. Е аз тва нарекох галванична връзка, но явно не баш тъй думата.
Tok търсих само м-у Lenovoto, че него го ползваме с HDMI. Мултицета успя да регистрира 0,34mA променлив и към 1-2 микроА на постоянен.
fox_vt - майстор
DMN колко според теб е тока :lol: :lol: Ти не разбираш ли че това е същата постановка.
Hoвoceлckи - майстор
Фокс, след предния ти пост някак си се сдържах. Но сега, извинявай, но не виждам причина да го заобикалям - много си скаран с електротехниката. Идеалният вариант за теб е да не пишеш в такива теми. Този и "онзи" случай нямат нищо общо! Не намирам даже за добра идея включването на втория питащ. Беше много по-добре да си пусне отделна тема. Ако имаше действащи модератори бих ги помолил да я отделят, но уви.
plamen6703 - майстор
Означава ли това, че причината е в инверторните захранвания на лапатопите :?
Какви са тия инверторни захранвания на лаптопите :lol:
Аз не съм виждал такива телевизори с шуко захранващ кабел. Щом не го правят, значи няма нужда. Чувал съм, че сателитните чинии трябва да се заземят. Последния гаф, който стана е най-старнния. Работещия телевизор не изгоря, а този в другата стая изключения заедно с приемника дадоха фира. Но на приемника дамо hdmi порта е прецакан, през другите изходи си работи, а на телевизора отпред двете лампи премигват през няколко секунди. Вътре няма нищо изгоряло. Майстора каза, че се объркват процесорите от токов удар. Първия телевизор, който беше цъфнал при свързване на компа с VGA кабела го оправих, като му инсталнах софта през usb флашка. А на този филипс не мога да намеря standby firmware, за да пробвам да го флашна. Иначе има и програматори, но то по-добре нова платка...
kozl - майстор
plamen6703 написа:
Означава ли това, че причината е в инверторните захранвания на лапатопите :?
Какви са тия инверторни захранвания на лаптопите :lol:
може би разни такива
plamen6703 - майстор
kozl написа:
plamen6703 написа:
Означава ли това, че причината е в инверторните захранвания на лапатопите :?
Какви са тия инверторни захранвания на лаптопите :lol:
може би разни такива
Може би, но не е сигурно :-D а може да ги бъркаш с импулсните адаптери за лаптопи :wink:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16

Тема "Странна случка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: