• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
georgievp - напреднал
Здравейте,

От ЧЕЗ са решили да свалят всички табла които са на около 7 метра високо по стълбовете на видимо от човек отстояние от земята.
По този случай имах 4-5 часа без ток на разположение и реших да си сменя външното табло с ново и нов предпазител. Дотук всичко ок, изхвърлих стария електромер и часовник и монтирах новото табло. Пуснаха тока и на пръв поглед всичко изгледаше ок и даже си се изкъпах след това. По някое време решавам да проверя по контактите дали все пак всичко е ок и шок по невнимание, бързане и недоглеждане съм разменил фазата и нулата. следователно всички уреди са с офазени корпуси. Та се чудя как така не ме е хванал ток при къпането, все пак по балона на бойлера е течяла фаза. Даже след това мерих с фазомера и течашата вода от чешмата и там фазомера светеше червено???
Та явно тръбите са достатъчно дълги и водата не може да проведе тока или е някакъв друг феномен? :idea:
DundyTheCroc - майстор
Ходи запали една свещичка, че не е станала белята. Само не разбрах как ти си сменил електромера?
moimoimoi - майстор
не е сменял електромер-а а го е премахнал
сигурен ли си че бойлера ти е занулен?

а след като оправи,размени фазата и нулата провери ли пак с фазомера водата

всъщност не е изключено и "майсторите" от чез да са ги разменили фазата и нулата

пп: а на бойлера имаш ли външно бойлерно табло?
georgievp - напреднал
Той електромера беше контролен от тия старите и просто го разкарах. Таблото на Чез е на улицата на стълб.
georgievp - напреднал
moimoimoi написа:
не е сменял електромер-а а го е премахнал
сигурен ли си че бойлера ти е занулен?

а след като оправи,размени фазата и нулата провери ли пак с фазомера водата

всъщност не е изключено и "майсторите" от чез да са ги разменили фазата и нулата

пп: а на бойлера имаш ли външно бойлерно табло?
Да бойлера ми е занулен 100% даже отварях капака и мерих балона с фазомера и си светеше.
След като оправих проблема да мерих водата и там вече не светеше фазомера.
В началото веднага обвиних фирмата която сваляше таблата, но прегледах снимките, тъй като винаги преди да правя нещо снимам и видях че а съм си виновен, тъй като старото табло беше пълна бъркотия, което не ме оправдава де.
Бойлера е свързан директно с кабел и няма табло, тъй като никога не се изключва.
plamen6703 - майстор
Бойлера ти не е занулен!
muhala - майстор
Човека щом лазва, че е занулен, начи е. Да не би да си с метален водопрпвод ?
georgievp - напреднал
plamen6703 написа:
Бойлера ти не е занулен!
Бойлера ми Е занулен
http://prikachi.com/images.php?images/421/9175421j.jpg
Последна промяна от georgievp на нед сеп 03, 2017 11:26 pm, променено общо 2 пъти.
georgievp - напреднал
muhala написа:
Човека щом лазва, че е занулен, начи е. Да не би да си с метален водопрпвод ?
Не, тръбите са от полипропилен.
Lisko - майстор
Сега да, но преди това е бил зафазен.
Ето как се пускат снимки:
Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Тема "Странна случка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: