• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
А инвертор ли е това, което е с един ключов елемент на изхода. Диода го остави, това е последващо изправяне. Ако е изправител ще го има.
Или трябва да си доразвия предния пост - че инвертора е с два противотактно работещи ключови елемента на изхода :)
Приемам всякакви упреци:)
DMN - майстор
zz_stefanov написа:
А инвертор ли е това, което е с един ключов елемент на изхода.
Е има разлика, разбирам те за какво говориш. Но точното определение за термина "инвертор", какво е тогава?
zz_stefanov - майстор
А де, и аз това питам. Щото не всяко импулсно захранване е инверторно, поне според мен :)
plamen6703 - майстор
zz_stefanov написа:
А инвертор ли е това, което е с един ключов елемент на изхода. Диода го остави, това е последващо изправяне. Ако е изправител ще го има.
Или трябва да си доразвия предния пост - че инвертора е с два противотактно работещи ключови елемента на изхода :)
Приемам всякакви упреци:)
Няма място за упреци, ето ти примерна елементарна блокова схема на инверторен електрожен... токоизправител, филтърен кондензатор, инвертор, резонансен блок, импулсен трансформатор, токоизправител, филтърен блок... кабели, ръкохватка, електрод.. :)
DMN - майстор
zz_stefanov написа:
Или трябва да си доразвия предния пост - че инвертора е с два противотактно работещи ключови елемента на изхода
Е така може би вече по-придобиват смисъл нещата и е по-лесно да се направи разликата :) .
Аз под "инвертор" разбирам нещо, което преобразува или обръща. Като например инвертиращия вход на операциония усилвател - обръща фазата на изходящото напрежение спрямо входящото. А инвертор е също, уреда, който преобразува правия ток в променлив. Така че разбрах те и в крайна сметка имаш основание за нещата, които каза :) .
:partyman:
А Пламен за трети път го питам вече - какво толкоз й има на тази честота около 100-те килохерца, ама отговор няма.
zz_stefanov - майстор
DMN написа:
zz_stefanov написа:
Или трябва да си доразвия предния пост - че инвертора е с два противотактно работещи ключови елемента на изхода
Е така може би вече по-придобиват смисъл нещата и е по-лесно да се направи разликата :) .
Аз под "инвертор" разбирам нещо, което преобразува или обръща. Като например инвертиращия вход на операциония усилвател - обръща фазата на изходящото напрежение спрямо входящото. А инвертор е също, уреда, който преобразува правия ток в променлив. Така че разбрах те и в крайна сметка имаш основание за нещата, които каза :) .
:partyman:
А Пламен за трети път го питам вече - какво толкоз й има на тази честота около 100-те килохерца, ама отговор няма.
Ако е така ОК, не съм прав, но и аз търся да прочета точното определение.
Посипвам си главата с пепел, така пише във https://en.wikipedia.org/wiki/Power_inverter :)
Въпреки, че в руската версия намерих точно това:
Работа инвертора напряжения основана на переключении источника постоянного напряжения с целью периодического изменения полярности напряжения на зажимах нагрузки. Частота переключения задается сигналами управления, формируемыми управляющей схемой (контроллером). Контроллер также может решать дополнительные задачи:
сега го търся дали го няма и в английската. Там пише нещо подобно, но не ми е много добър езика. То и Wiki е един източник на инфо :)
Avas_co - майстор
plamen6703 написа:
Avas_co написа:
Пламене, припомни ми как гледах и как се чесах като за първи път чух накои да казва високо честотно на честотен регулатор - инвертор.
Нещо неправилно ли съм написал или е правилно :wink: ... честота приблизително 100 kHz като каква я определяш :partyman:
Засрамих се, а ти въобще разбра ли ме първоначално за какво говоря, или ...
plamen6703 - майстор
Avas_co написа:
plamen6703 написа:
Avas_co написа:
Пламене, припомни ми как гледах и как се чесах като за първи път чух накои да казва високо честотно на честотен регулатор - инвертор.
Нещо неправилно ли съм написал или е правилно :wink: ... честота приблизително 100 kHz като каква я определяш :partyman:
Засрамих се, а ти въобще разбра ли ме първоначално за какво говоря, или ...
В началото не те разбрах, по причини, че в бързането да пишеш пропускаш някои пунктуационни знаци... След като те разбрах изтрих първоначално написаното за да не се обясняваме излишно :)
Желая ти спокойна вечер :partyman:
hidrazin - майстор
Инвертор за подсветка на телевизор, инвертор за заваряване, инвертор ЧИСТА синосуида 50Hz, инвертор за соларността панели, инвертор за захранване в кола, инвертор за електромотор, инверторен климатик, инверторен хладилник, инверторен ... вибратор. :lol:
Нещо общо между всички???
Всички преобразуват AC и DC в някой етап.
Най-често от DC в AC но не е задължително.
Може да се почне от AC, да се мине през DC и накрая да е пак AC.
Може и DC и пак си е инвертор.
Така че простотиите за 100kHz и инверторните електроженист са ... смешни.
Пламчо да оди да чете .... :-D
И не само той ...
:partyman:
P.S. Новоградски и лъжичките не съм ги забравил...
Купил съм лъжички и ще му варя кафе. Без да гръмне. :lol:
Просто няма време за глупости.
Тези дни сменяхме блокове на инвертор. За всяка фаза отделен.
За всяка фаза цената на "блокчето" е над 30 000 евра...
Благодаря на колегите за помощта ... Който от тях чете де.
Avas_co - майстор
plamen6703 написа:
Avas_co написа:
plamen6703 написа:

Нещо неправилно ли съм написал или е правилно :wink: ... честота приблизително 100 kHz като каква я определяш :partyman:
Засрамих се, а ти въобще разбра ли ме първоначално за какво говоря, или ...
В началото не те разбрах, по причини, че в бързането да пишеш пропускаш някои пунктуационни знаци... След като те разбрах изтрих първоначално написаното за да не се обясняваме излишно :)
Желая ти спокойна вечер :partyman:
И, аз ти желая такава, но моля не се оправдавай с нещо, което и на теб не ти е сила.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Странна случка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: