• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stamenov1 - специалист
Силталите доколкото съм чувал, го дават този дефект и най-често проблема се решава с присаждане на нов изпарител в хладилната част. Стария се запушва, а е вграден в корпуса, от там и допълнителното заледяване. Също заледява и при намаляване на хладилния агент. Това се случи на два от наши такива хладилника.
lov - майстор
Що ми се чини че някои хора това плътното затваряне на вратите го нямат за нищо. та понякога котка да затвориш и тя ще избяга от вътре.
Та питащия я си провери първо това дали не зее някоя дупка някъде че даже няма да е учидя ако липсва и парче от уплътнителя. :)
А това с обледеняването е точно такъв признак, а не както го обяснява колегата по горе. Липсата на фреон има съвсем други признаци и няма никаква връзка с натрупването на скреж.. А и компесора също почти не спира щот не насмогва да охлади.
Пък и изпарител много трудно ще го запушиш. След като фреона минава през капилярна тръба с диаметър около 0,5мми тогава влиза там. А отворите на изпарителя са ''меко'' казано молив да завреш в тях.
  • 1
  • 2

Тема "проблем хладилник/фризер SILTAL" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: