Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vice5554 - напреднал
Здравейте...Имам няколко въпроса относно свързването на въпросната система :
1.Централната платка има следните изходи и входове като на снимката по-долу,и на следващата снимка е схемата на обемните датчици...та колко жици трябва да извадя от централата и от къде,,,, и къде трябва да ги свържа във въпросния обемен датчик?
2.Къде да свържа 3 датчици за врати ?
3.Как да свържа последователно 2-3 обемни датчика защото централата има 4 зони а се налага да свържа 5 обемни датчика + 3 датчика за врати?
Изображение
Изображение
На зона се връзва по 1 датчик .Но проблема идва от настройката на контролният панел.Ако не си се занимавал със СОТ ,то няма как да успееш със тази централа.
vice5554 - напреднал
На 1 зона могат да се вържат повече датчици успоредно гаранция...колега ! ... но както и да е ...
А би ли ми отговорил ако съм с 3 обемни датчици и 1 за врата как да си ги свържа с централата ?
Колега датчиците не се връзват успоредно а последователно. На 1 зона слагаш МКД за врата на 2,3 и 4 слагаш обемният датчик по схемата която я имаш. N.C се връзва към Z2 и COM. + и - се връзват към AUX+ и GND
evil - специалист
отговора на 3ти въпрос съм го чертал някъде тук viewtopic.php?f=11&t=25771&start=20
По 2-ри въпрос мисля че от тези 3 магнитни датчика трябва да си избереш един който да ти пуска входното време а другите да ги вържеш по зоните последователно на пировете което пък ги обесмисля защото са в обхват на пир от същата зона :-D .Смисъла от магнитния е да ти пусне входното време по принцип.
По въпрос 1 конкретни отговори няма да дам защото е много общ и показва че си нямаш и грам понятие от материя която няма как да се разясни в два реда.Научи принципно видовете зони,входна,последваща,незабавна,24-часова и коя за какво служи поне
vice5554 - напреднал
nikolovv написа:
Колега датчиците не се връзват успоредно а последователно. На 1 зона слагаш МКД за врата на 2,3 и 4 слагаш обемният датчик по схемата която я имаш. N.C се връзва към Z2 и COM. + и - се връзват към AUX+ и GND
Супер колега ...това ме интересуваше :drinkers: но ще бъда благодарен ако и още някой спецялист го потвърди че е така
другите да ги вържеш по зоните последователно на пировете което пък ги обесмисля защото са в обхват на пир от същата зона. Този начин на връзване в сигнално-охранителната техника е недопустимо .
evil - специалист
кой начин?
Minkov - специалист
nikolovv написа:
На зона се връзва по 1 датчик. ...
vice5554, послушай, колегата nikolovv, че ако ти се появи спорадична повреда, ще ти побелеят косите от много датчици на една зона.
Освен това нищо не казваш за тампрена зона. Добре е да ползваш такава.
vice5554 - напреднал
А така дали ще стане ? Този вариант измислих

Изображение

Тема "Монтаж алармена система DSC PC510" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: