Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. Пиша във форума, тъй като се надявам да получа адекватен отговор на проблема ми, тъй като всички институции към които се обърнах не ми дадоха такъв. Много съм далеч от сферата и затова се извинявам предварително за лаишкото ми питане. Започнах строителство на малка къща на парцел, който се намира в землището на село. Парцелът се намира на 20 м от т. нар. урбанизирана територия. По скица се води "Трайно предназначение на територията: земеделска", "Начин на трайно ползване: Ниско застрояване (до 10) м. Парцелът е УПИ. На 150 м от мен има и други къщи. Получих договор за присъединяване от местното ЕРП. Там освен таксата за присъединяване от 696 лв. искат още 18 000 лв за изграждане на допълнително трасе около 700 м. На въпроса ми защо е необходимо да заплащам изграждането на това трасе ми отговориха, че не се намирам в урбанизираната територия на селото. Въпросът ми е, тъй като парцелът ми е УПИ не е ли сам по себе си урбанизирана територия и необходимо ли е да заплащам изграздането на мрежата на ЕРП-то.
novgradski - специалист
Не знам как е редно, но преди години двама мои приятели (различни случаи ) -се сблъскаха със същия проблем . Решиха си проблема, като след преговори ...- си купиха кабела , изкопаха си трасето и си положиха кабела... на единият дори му се наложи да си купи метален стълб и трансформатор (втора употреба).
moimoimoi - майстор
И кое е това село?
18000? че то по-евтино ще ти е да си купиш най близката къща и от нея да си дръпнеш един кабел
Последна промяна от moimoimoi на ср сеп 13, 2017 9:00 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
dimaka12 написа:
Здравейте. Пиша във форума, тъй като се надявам да получа адекватен отговор на проблема ми, тъй като всички институции към които се обърнах не ми дадоха такъв. Много съм далеч от сферата и затова се извинявам предварително за лаишкото ми питане. Започнах строителство на малка къща на парцел, който се намира в землището на село. Парцелът се намира на 20 м от т. нар. урбанизирана територия. По скица се води "Трайно предназначение на територията: земеделска", "Начин на трайно ползване: Ниско застрояване (до 10) м. Парцелът е УПИ. На 150 м от мен има и други къщи. Получих договор за присъединяване от местното ЕРП. Там освен таксата за присъединяване от 696 лв. искат още 18 000 лв за изграждане на допълнително трасе около 700 м. На въпроса ми защо е необходимо да заплащам изграждането на това трасе ми отговориха, че не се намирам в урбанизираната територия на селото. Въпросът ми е, тъй като парцелът ми е УПИ не е ли сам по себе си урбанизирана територия и необходимо ли е да заплащам изграздането на мрежата на ЕРП-то.
Въпроса ти е свързан с един омагьосан кръг! Преди години като ликвидираха "Електроснабдяване" или "енергото", защото било монопол, на негово място създадоха три частни монополни дружества!
Тия монополни дружества дерибействат над абонатите си, защото държавата остави хората без избор... няма къде да отидеш и на кой да се оплачеш каквото и да ти поискат като цена!
При теб съм сигурен, че за това разстояние искат да ти монтират поне един железобетонен стълб, а защо не и два и да ги платиш, но да си останат собственост на монополиста... Почти съм сигурен, че ще ти скъсат нервите и ще ти извиват ръцете до скъсване... Ако имаш някакъв резултат след време в твоя полза, ако не е проблем сподели какво се случва.
При всички положения ти желая успех!
gnt69 - майстор
Като си сменял предназначение и си ставал УПИ нямаше ли схема за присъединяване към ток. Тя също е съгласувана от енергото, виж там как е. :partyman:
krasi92 - майстор
С 18690 лева не би ли могъл да си изградиш своя система за производство на енергия и да си нямаш общо с кръвопийците от енергото.Тя цената почти като на магистра Кресна ще дойде.Ако минава на близо 20 киловолта има вариант да те захранят от там.При ЧЕЗ това го има като вариант а при другите как е не мога да кажа.
novgradski написа:
Не знам как е редно, но преди години двама мои приятели (различни случаи ) -се сблъскаха със същия проблем . Решиха си проблема, като след преговори ...- си купиха кабела , изкопаха си трасето и си положиха кабела... на единият дори му се наложи да си купи метален стълб и трансформатор (втора употреба).
Това мисля да направя и аз. Ще се опитам да се договоря с тях да ми сложат таблото на стотина метра в урбанизиранта територия и от там за моя сметка.
krasi92 написа:
С 18690 лева не би ли могъл да си изградиш своя система за производство...
С 20000 лева ще построя грубия строеж без покрива.
Не знам по трудния начин разрбах ,че УПИ-то няма нищо общо с регулацията на населеното място. Поне така се тълкува от ЕРП- то.
sts - специалист
Вие срещнахте ли се със специалистите на ЕРП по проучвателната дейност.
Напишете името на ЕРП и района.Ако Ви притеснява нещо пишете на лични.
sts написа:
Вие срещнахте ли се със специалистите на ЕРП по проучвателната дейност.
Напишете името на ЕРП и района.Ако Ви притеснява нещо пишете на лични.
Честно казано доста хора ме предупредиха, че ако влезна в директна конфронтация с ЕРП-то, може и да ми откажат изобщо включване към мрежата.
gnt69 - майстор
dimaka12 написа:
sts написа:
Вие срещнахте ли се със специалистите на ЕРП по проучвателната дейност.
Напишете името на ЕРП и района.Ако Ви притеснява нещо пишете на лични.
Честно казано доста хора ме предупредиха, че ако влезна в директна конфронтация с ЕРП-то, може и да ми откажат изобщо включване към мрежата.
Не могат да ти откажат защото когато си ставал УПИ си имал схема за присъединяване. Те са дали становище. Какво има начертано в тая схема.

Тема "Въпрос относно ново присъединяване към ел. мрежа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: