Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
seawolf написа:
plamen6703 написа:
Какъв е проблема за "пуск-стоп" бутони на двете места :wink: Това с пресостата е голяма дивотия :partyman:
Никакъв проблем :) , така съм направил аз на моята помпа. Мога да я пускам от герана, мога да я пускам и от градината с допълнителни бутони и кабел. Лесно и евтино изпълнение :-D
Как си посмял да го направиш по такъв начин :wink: Трябвало е да поставиш пресостат, да пуснеш тръби, да се занимаваш с пълни глупости :lol: Пресостата може да го направиш с дистанционно управление, какви са тия "глупости" от миналият век, които вършиш и какъв е тоя мързел да гледаш по най-лесният начин да се справяш :lol: :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Не, че нещо, но подобно чудо на техниката си се ползваше и в миналия век - спомнете си "Юнгите", та и "Перлите" :idea:
Има случаи, когато обаче прилагането му не е "най-уместно". Споменах, че поливам с шланг (пожарникарски). Нали няма да ми кажете да му монтирам кран ... най-малкото е доволно стар ...
seawolf - напреднал
plamen6703 написа:
seawolf написа:
plamen6703 написа:
Какъв е проблема за "пуск-стоп" бутони на двете места :wink: Това с пресостата е голяма дивотия :partyman:
Никакъв проблем :) , така съм направил аз на моята помпа. Мога да я пускам от герана, мога да я пускам и от градината с допълнителни бутони и кабел. Лесно и евтино изпълнение :-D
Как си посмял да го направиш по такъв начин :wink: Трябвало е да поставиш пресостат, да пуснеш тръби, да се занимаваш с пълни глупости :lol: Пресостата може да го направиш с дистанционно управление, какви са тия "глупости" от миналият век, които вършиш и какъв е тоя мързел да гледаш по най-лесният начин да се справяш :lol: :partyman:
Не можах да се сетя за тъпнята поставяне на пресостат и полагане на тръби :lol: и за това съм го направил по твоя начин и на другите колеги :lol: :drinkers:
Hoвoceлckи - майстор
За какво поставяне на тръби си говориш(те)? Не съм чувал при "Юнгите" и "Перлите" да са поставяли тръби :?
nikel - специалист
С два дивиаторни ключа и контактор направих помпата на съседа,и вече 8 год. не е мръднала.
п.п. Полива два двора с една помпа.
У нас всички такива ги командвам с дистанционни.
Rumen72 - специалист
http://tectrade.bg/tomatocart/products.php?1859
http://www.sirius-pcb.com/bg/product/i2 ... YK1-1.html
единият 1200 W , другият 1000 W q пък кът искаш забии си дистанционните с пиронче на стената ! :-D :-D :-D
oavramov - напреднал
И аз бих го направил с дистанционно. След като водата се ползва и в къщата най-удобно е с хидрофор, но инвестицията едва ли си заслужава, ако не се ползва постоянно. При варианта с кабел и двупроводен е достатъчен с малко електроника (включително и индикация).
Hoвoceлckи - майстор
Той втория не им е наличен. Затова пък го има на друго място за 11 лева.
Има едно специфично неудобство - само едно е дистанционното. Ако го закачиш на пирон от едната страна - от другата пак не можеш да го ползваш. Виж ако са две ...
nikolov333 - майстор
Първия модел ги има в http://www.stbbg.com/?page_id=3&record_id=213 и имат допълнително дистанционно с таймер, ако се налага може да се програмират за включване и изключване в определена дата и час.. Имат и един модел с WIFI..

Тема "Водна помпа -Пускане и спиране от 2 места..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: