Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
KingLin - майстор
Root не обръщай внимание на злобните коментари и ще ти е по-леко.
По темата: проблем нямаш. Ако човека на който викаш "майстора" не му е ясно защо се получава така наистина подкрепям горното че не му е работа да пипа там. Ако питаш защото само на теб не ти е ясно ето отговора: Явлението се нарича индукция и се дължи на това че захранващите кабели за трите апартамента вървят заедно до вашия етаж и когато твоя предпазител е изключен се индуцира напрежение в твоя захранващ кабел от другите два. За в бъдеще когато ти се наложи да пипнеш такива неща си приготви една фасунга с крушка и два кабела с които "мериш" между фаза и нула. Ако свети тогава имаш проблем. Това е стар метод но работи. Но нека това не ти дава смелост да пипаш на други места освен в апартамента си че да ти гръмне тая крушка в лицето не е приятно :)
root666 - специалист
Сетихме се за индукция, но чак пък 90 волта за кабел от мазето до втория етаж...
valentino76bs - майстор
root666 написа:
Сетихме се за индукция, но чак пък 90 волта за кабел от мазето до втория етаж...
То ти стана пишман дет пита...:)
root666 - специалист
Да, наистина, тука некви "квалифицирани" електротехници на по 6 ракии ми обясниха колко съм прост и как дипломата на моя електротехник е фалшива...
fbr - майстор
Великите професионалисти от форума, нека направят постъпки пред оторизираните органи на форума, при пускане на нова тема, да излиза съобщение "Ти допита ли се до квалифициран орган по твоя проблем" Сякаш намирането на квалифициран кадър, в коя да е област е нещо тривиално. За да тръгне човек да прави нещо сам, със сигурност има някаква причина да го прави. Този форум е за тях. Има си форуми за всякакви профита, отворени, затворени, кеф ти риба, кеф ти паламуд. Моля, който се смята за "велик професионалист" да се разкара натам, и да не трови форума за сръчковци. Или, ако смята че му е добре тук, да се въздържа от профи излияния, които му текват понякога.
zz_stefanov - майстор
root666 написа:
Да, наистина, тука некви "квалифицирани" електротехници на по 6 ракии ми обясниха колко съм прост и как дипломата на моя електротехник е фалшива...
Тя дипломата му може да е всякаква, но след като не може да проумее това което се случва, се замисли колко знае.
stoian64 - специалист
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп! :cry:
plamen6703 - майстор
Има хора, които ако бяха малко по-умни щяха да разберат колко са прости!
Каква диплома и какъв "електротехник" може да бъде човек, който не знае елементарни неща, а е отишъл да се прави на "майстор" да сменя апартаментно табло.
Да вземе човек едно дърво и да го рендоса надълго по гърба :partyman:
Junak - майстор
...и после четем теми от рода "Що ме бие тока от пералнята" и "Енергото ли ми смениха фазата с нулата". Аз чакам скоро тема "Как да си махна апандисита в банята без много да изцапам" :-D
DMN - майстор
fbr написа:
Великите професионалисти от форума, нека направят постъпки пред оторизираните органи на форума, при пускане на нова тема, да излиза съобщение "Ти допита ли се до квалифициран орган по твоя проблем" Сякаш намирането на квалифициран кадър, в коя да е област е нещо тривиално. За да тръгне човек да прави нещо сам, със сигурност има някаква причина да го прави. Този форум е за тях. Има си форуми за всякакви профита, отворени, затворени, кеф ти риба, кеф ти паламуд. Моля, който се смята за "велик професионалист" да се разкара натам, и да не трови форума за сръчковци. Или, ако смята че му е добре тук, да се въздържа от профи излияния, които му текват понякога.
+1
Дано и на теб(както на мен) сега за това изказване, управляващите този форум да не ти лепнат забележка, че ненужно се заяждаш с други потребители.
Към властимащите във форума - защо просто не закриете раздел "Електротехника"? Явно това не е раздел за неща, с които трябва човек сам да се занимава без да е квалифициран електротехник, който раздел явно е опасен и противоречи на самото име на форума "Направи сам". То даже изобщо като се замисли човек - няма нужда от форума "Направи сам", защото в него има раздели свързани със строителството, там също е опасно човек сам да си постори нещо без да е строителен техник. Раздел "Дърводелсто" там също е опасно да се работи с дърводелски машини(едни от най-опасните по принцип), ако човек не е завършил такова у-ще. Раздел "Автомобили", там също е опасно сам човек да си поправя и бърника нещо по автомобила без да е завършил необходимото обучение, например всички гаражни специалисти по гаражните сервизи(и не само) са преминали такова. Ами раздел "Готварство"? Как така ще си правите сами манджата и туршията без да сте професионален готвач?... Не ми се изброяват и другите раздели...Та има ли нужда изобщо от този форум тогава???
А пък главните специалисти в този форум, мнооооого добре знаят колко много са професионалистите, които имат нужната квалификация, но въпреки това не се справят добре с работата си!

Тема "Напрежение при изключен предпазител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: