• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
memedali написа:
Кабелите ги прозвъних и са здрави. Намерих релето и като му подам 12 волта от един адаптор го чувам как чука, но като пусна миалната няма напрежение към релето :-?
A kak откри, че няма напрежение към релето?
Проследи пътечките по платката, за да откриеш (би следвало да има) ключ - транзистор към релето. Провери него и какво е напрежението на базата му. Предполагам, че базовият ток е през съпротивление от някой крак на процесора.
И може би е ще е по-успешно да потърсиш отговор на проблема ти в този форум
От натрупания опит мога да споделя, че платки в сервизите за битова техника не ремонтират - направо предлагат замяна с нова, а за АЕГ цената беше към 200 лв.
plamen6703 - майстор
От цвъкането на хлебарките може да е прекъснала писта на платката, може да е дефектирал чип или някой друг елемент. Ремонта на такава платка е около 50лв... След подмяна на платката, ако всичко друго е ОК миялната трябва да работи нормално.
Колко ще изкара платката след ремонта при положение, че има хлебарки е Божа работа. Същото важи и за новозакупени уреди, при дефекти и заявка за посещение на техник, ако се открият по платките осезаеми следи от присъствие на хлебарки, според зависи може да се откаже ремонт в гаранция. :partyman:
gogo7777 - майстор
Какво акат хлебарките, проводници или полупроводници ?
plamen6703 написа:
От цвъкането на хлебарките може да е прекъснала писта на платката, може да е дефектирал чип или някой друг елемент. Ремонта на такава платка е около 50лв... След подмяна на платката, ако всичко друго е ОК миялната трябва да работи нормално.
Колко ще изкара платката след ремонта при положение, че има хлебарки е Божа работа. Същото важи и за новозакупени уреди, при дефекти и заявка за посещение на техник, ако се открият по платките осезаеми следи от присъствие на хлебарки, според зависи може да се откаже ремонт в гаранция. :partyman:
Здравейте, благодаря за изказаните мнения. Аз съм от Джебел и тук няма кой да ремонтира такава платка. Въпроса ми е, ще ми ремонтирате ли платката за 50 лв. поемам си разходите по куриера. Предварително благодаря дори да ми откажете.
hidrazin - майстор
Айдеее... Цирка пак дойде във форума. :lol:
Няма смисъл да фърлям от шарения (и скъп боб) за да позная развитието на темата.
Аман от циркаджии...
:partyman:
P.S. Сорри за оффтопа...
DMN - майстор
hidrazin написа:
Айдеее... Цирка пак дойде във форума.
С дресираните хлебарки или по-скоро с одрисканите хлебарки и техният дресьор :lol: .
:partyman:
Към автора - може ли да качиш една снимка на платката, че така не е много интересно.
После след ремонта може да качиш още една снимка на отремонтираната от дресьора платка - ако искаш снимай и някоя хлебарка вкъщи - за достоверност.
Двамата будали писали последно, отворете си тема за хлебарки и циркови номера и си пишете!!!
Не ми цапайте темата с глупости!
На останалите колеги включили се със съвети и желание за помощ благодаря. Намерих решение за проблема си.
DMN - майстор
memedali написа:
Двамата будали...
Определено някой/и се опитва да прави хората участващи във форума на будали и да им разиграва циркове.
memedali написа:
На останалите колеги включили се със съвети и желание за помощ благодаря. Намерих решение за проблема си.
Ми като си толкова благодарен, да беше обяснил поне на другите - какво е решението на проблема, не мислиш ли? Нали обичаш много чистотата - избърши тогава и мръсното стъкло, и покажи на всички как си решил проблема.
Virtex - майстор
memedali написа:
Намерих решение за проблема си.
Щом е намерено решение няма смисъл от повече заяждане.

Засега темата се затваря, ако има нужда ще се отвори наново за преразглеждане.

Иначе коментари по темата ще има по-късно...понеже не всичко изглежда наред :)
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с миялна Сименс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: