• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, ще бъда благодарен на всякаква помощ. От около 10 години имаме миялна сименс и не ни е правила проблеми. От няколко дни си изпълнява програмите но не топли водата и не подсушава. Отворих я да измеря нагревателя, но е здрав. Какво друго мога да проверя, някакви датчици за температура или нещо друго. Предварително благодаря на всички.
plamen6703 - майстор
Ти какво искаш повече от миялна на 10 години? Тя си е дала своето и те подсеща, че се продават и нови миялни, които няма да изкарат и половината от това, което е изкарала тази :)
Така както описваш нещата може да се окаже, че проблема е в главният "датчик"...една платка около програматора, иначе има и релета и датчици...но все по-рядко проблемите са в тях. Понеже явно си я отворил, виж дали платката качествено е нацвъкана от хлебарки, ако е така вземи спирт и я почисти, подсуши и пробвай да видиш дали/или... Ако пак не работи, затвори всичко както е било и повикай сервизен техник за точна диагностика на проблема. :partyman:
krasi92 - майстор
Датчиците за температура също имат общо с подгряването на водата така че ги провери и тях/него/.За 10 годишна си е нова и сега си е в силата -поне така е с колите дето купуваме.
kozl - майстор
memedali написа:
Здравейте, ще бъда благодарен на всякаква помощ. От около 10 години имаме миялна сименс и не ни е правила проблеми. От няколко дни си изпълнява програмите но не топли водата и не подсушава. Отворих я да измеря нагревателя, но е здрав. Какво друго мога да проверя, някакви датчици за температура или нещо друго. Предварително благодаря на всички.
Като за начало може да провериш жиците от нагревателя до платката. Предполагам, че платката е във вратата, а жиците се късат в сгъвката м-у корпуса и вратата.
Сега под ред какво свърших до момента. Въпреки, че у дома е много чисто платката беше насрана от хлебарки и имаше чистене със спирт. Намерих датчик и като включа уреда на омове и загрея със запалката се променят омовете и след малко изключва. Това ме кара да мисля, че датчика работи. Включих съединенията към платката няма притиснати кабели не се вижда да има нараняване на кабелите и връзката при нагревателя е добра и почистена. Пуснах миялната и отново същия проблем.
Някакви други идеи може ли да ми дадете?
plamen6703 - майстор
Миялната си е в "силата" като десет годишна кола, че даже и по-малко :-D Има едно реле към нагревателя, не знам дали си го "преслушал"... ако не си не е голям проблем да го провериш и него.. и да кажеш какво е положението... По отношение на чистотата у вас... колко да е чисто като платката е нацвъкана от хлебарки, които са голяма напаст по апартаментите и най-вероятно са ти "отнесли" главната част на миялната :wink: :partyman:
kozl - майстор
memedali написа:
Сега под ред какво свърших до момента. Въпреки, че у дома е много чисто платката беше насрана от хлебарки и имаше чистене със спирт. Намерих датчик и като включа уреда на омове и загрея със запалката се променят омовете и след малко изключва. Това ме кара да мисля, че датчика работи. Включих съединенията към платката няма притиснати кабели не се вижда да има нараняване на кабелите и връзката при нагревателя е добра и почистена. Пуснах миялната и отново същия проблем.
Някакви други идеи може ли да ми дадете?
Кабелите провери на проводимост от релето до нагревателя.Само с оглед не стаа. Нямам Сименс имам АЕГ. Релето за нагревателя в АЕГ се намира на платката.
При мен имаше нагоряла връзка в буксите за нагревателя. Провери това реле. На АЕГ релето е на 12 волта е така изглежда платката.
Има ли напрежение на бобината?
Ако да колко съпротивлението на контактите на релето при разкачени клеми към нагревателя?
Кабелите ги прозвъних и са здрави. Намерих релето и като му подам 12 волта от един адаптор го чувам как чука, но като пусна миалната няма напрежение към релето :-?
plamen6703 - майстор
Сега остава да ти дадат съвет да включиш и един ватметър като в една друга тема :-D
Като цяло все повече се доближаваш до дефект в главната част, на която е монтирано релето :wink: :partyman:
Antonii - майстор
При тази възраст на уреда, огледайте за "студени" спойки по платката. И по-точно около релетата.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с миялна Сименс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: