Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
TAO313 - помощник
Здравейте, ключа на една фурна е повреден. Самият ключ е от две части, като тази за режимите на работа, е изправна. Втората част има само включено-изключено и то само на нулевият проводник, фурната е на твърда връзка и винаги е "0" на този проводник. Не мога да измисля причина, поради която да не премахна ключа и нулата да си е постоянна. Моля за съвет, евентуални негативни последици от това ми действие.
bat_danio - специалист
Ми той ключа е трябвало изначало да прекъсва фазата...
petromaniq66 - специалист
Фурната и ключа си имат модел и тип! Фаза има ли или тя е с мека връзка към водопровода? :-D
valentino76bs - майстор
plamen6703 написа:
Най-сериозната причина, поради която не трябва да пипаш нищо по фурната е, че нищо не разбираш от електротехника! :partyman:
Тебе още малко ще те потрая....!Аман!
bat_danio написа:
Ми той ключа е трябвало изначало да прекъсва фазата...
А ха ами ако е на щепсел?
TAO313 - помощник
Именно, ако е с щепсел - да речем добре, но в случая ми се вижда безпредметно...
Фазата е към платка - директно /от щранга за парното..../
Макар да ми се видя странно, не е грешка на свързването, опроводяването след ключа води нулата ...

Код: Избери всички

за повредената част, дето прекъсва нулата на твърдата връзка говоря - за многознайкото с голямата чурка от горното ниво. Вместо да ръсиш акУ вземи кажи нещо умно или просто се напии и набий  жената
valentino76bs - майстор
TAO313 написа:
Именно, ако е с щепсел - да речем добре, но в случая ми се вижда безпредметно...
Фазата е към платка - директно /от щранга за парното..../
Макар да ми се видя странно, не е грешка на свързването, опроводяването след ключа води нулата ...
На клемната кутия на фурната има L , N и земя спазил ли си ги при свързване?
Фурната има ли дисплей с часовник?
Ако има това значи ,че има постоянно захранване към дисплея!
Може фазата да отива на платката директно както и нулата но реотаните се включват с релета,т.е. фазата не отива директно към реотана!
Ключа управлява платката оперативно !
А ако питаш мен направи си го както си е! Но това е мое мнение но не забравяй ,че аз съм лайк и съм на твоето ниво...както каза "бизнесмена"!
plamen6703 - майстор
[quote="valentino76bs"]
Ключа управлява платката оперативно !
А ако питаш мен направи си го както си е! Но това е мое мнение но не забравяй ,че аз съм лайк и съм на твоето ниво...както каза "бизнесмена"![/quote]

Надценяваш се, иска ти се да си на неговото ниво и ако си беше замълчал "оперативно" сигурно щеше да успееш да заблудиш някой :-D

За това казвам, че е опасно за живота лаици да давате съвети по електротехника :partyman:
Последна промяна от Virtex на чет окт 12, 2017 11:57 pm, променено общо 1 път.
Причина: Премахната част с обиди към други участници
Virtex - майстор
Темата е разчистена малко.

Може да не се заяждате във всяка тема :)

---

Придържам се към мнението, че е опасно да се работи с 220V, още повече на системи, където се прекъсва 0-та.

Може и да се заяжда, но plamen6703 е прав, че е трябва да се внимава и да не се работи някъде с 220V, ако човек няма идея. Това не е шега работа.

---

Не искам да се меся технически, но не разбирам как ще се прекъсва 0-та на фурна и човек ще си "играе" с такава техника...

Който има желание да обяснява технически работи моля да споменава на автора, че това е доста отговорна задача спрямо неговото здраве или това на близките :)
DMN - майстор
Офф, офффф, оффф( да не се чете като OFF), мненията ни се оказаха в кошчето за боклук, както се оказа и захвърлен в кошчето трудът на много хора(включително и моя) с публикуването на не малко снимков материал в различните теми с разни експерименти, измервания и т.н. Ама предишните модератори сякаш по ги биваше, и по-бяха в час с нещата, тия нещо....не ги знам кво печелят материално от този форум, но прогониха много качествени потребители, на мен също като потребител взе да не ми пука за този форум, и мисля, че вината не е изцяло в мен.
DMN - майстор
Virtex написа:

---

Придържам се към мнението, че е опасно да се работи с 220V, още повече на системи, където се прекъсва 0-та.

Може и да се заяжда, но plamen6703 е прав, че е трябва да се внимава и да не се работи някъде с 220V, ако човек няма идея. Това не е шега работа.

---

Не искам да се меся технически, но не разбирам как ще се прекъсва 0-та на фурна и човек ще си "играе" с такава техника...

Който има желание да обяснява технически работи моля да споменава на автора, че това е доста отговорна задача спрямо неговото здраве или това на близките :)
Ами все пак живеем в 21-ви век, и едва ли човек, който може да пише на компютър, телефон, таблет и т.н. и който задава въпроси във форума, не знае, че е опасно да работи с мрежовото напрежение 230V. То дет се вика, циганите дет са неграмотни и не ходат на -у-ще и нямат ни компютър ни таблет, доста умело крадат ток саморъчно и се свързват директно към проводниците на улицата...Та тъй де, надявам се ме разбрахте...
Последна промяна от DMN на пет окт 13, 2017 12:37 am, променено общо 1 път.

Тема "Прекъсване на "0" на фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: