Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Може и да се заяжда, но plamen6703 е прав....
Пацката е радиоточка у форума. Във всяка тема се вре и казва по едно НИЩО.....поне да е оригинален или забавен, а той НИЩО!!!

ПРЕЕБАХТЕ НИ ФОРУМА :evil:

ПП......и да ни върнете Тинки :lol:
valentino76bs - майстор
[quote="Virtex"

Придържам се към мнението, че е опасно да се работи с 220V, още повече на системи, където се прекъсва 0-та.

Може и да се заяжда, но plamen6703 е прав, че е трябва да се внимава и да не се работи някъде с 220V, ако човек няма идея. Това не е шега работа.
Който има желание да обяснява технически работи моля да споменава на автора, че това е доста отговорна задача спрямо неговото здраве или това на близките :)[/quote

Искаш ли да събера постовете на тоя и да ги постна да видиш за какво иде реч.Само една "ГРАДИВНА'' критика с един единствен съвет не пипайте тъпанари нищо не разбирате аз съм човека пратете ми го да изкарам някой лев да си купя тоалетна хартия .....прав бил то това го знае всяко дете ,че е опасно ....ай думан.
valentino76bs - майстор
gogo7777 написа:
Може и да се заяжда, но plamen6703 е прав....
Пацката е радиоточка у форума. Във всяка тема се вре и казва по едно НИЩО.....поне да е оригинален или забавен, а той НИЩО!!!

ПРЕЕБАХТЕ НИ ФОРУМА :evil:

ПП......и да ни върнете Тинки :lol:
Е чакай,чакай нашия няма нищо общо,няма въобще база за сравнение...тука е чудо ,чудо!
valentino76bs - майстор
Virtex написа:
Придържам се към мнението, че е опасно да се работи с 220V, още повече на системи, където се прекъсва 0-та.
Не искам да се меся технически, но не разбирам как ще се прекъсва 0-та на фурна и човек ще си "играе" с такава техника...

Който има желание да обяснява технически работи моля да споменава на автора, че това е доста отговорна задача спрямо неговото здраве или това на близките :)
Тъй както се прекъсва нулата(и фазата) на почти всички битови уреди от бойлери,радиатори фурни...и т.н.
По ирония на съдбата преди няколко дни успях да ремонтирам(въпреки ,че съм лайк ама то един диод на шотки беше пробил така ,че лесно стана) една такава платка на фурна за която споменах. Въпреки ,че е много вероятно фурните да са различни .Та ето за какво иде реч.....
Кво ли пипам където не ми е работа ама ...искам да се науча тя пък взе ,че стана като повечето ми работи(скромен) :)

Прикачен файл

0-02-05-59af6abf70d015ecc818b769c4f3ff4df7115cb156330247a4ec6f08aff6ba2e_full.jpg
0-02-05-59af6abf70d015ecc818b769c4f3ff4df7115cb156330247a4ec6f08aff6ba2e_full.jpg (10.93 KиБ) Видяна 1210 пъти

Прикачен файл

0-02-05-5cab4711749d3cf0a75a317666c33d3ce883d7a085bd68a66a12de03eaa06f65_full.jpg
0-02-05-5cab4711749d3cf0a75a317666c33d3ce883d7a085bd68a66a12de03eaa06f65_full.jpg (15 KиБ) Видяна 1210 пъти

Прикачен файл

0-02-05-2e3a8096a0d24086ce850a0f25ee0f1f24940d37e70b6f05bd7b000a91e7913e_full.jpg
0-02-05-2e3a8096a0d24086ce850a0f25ee0f1f24940d37e70b6f05bd7b000a91e7913e_full.jpg (10.96 KиБ) Видяна 1210 пъти
gogo7777 - майстор
valentino76bs написа:
gogo7777 написа:
Може и да се заяжда, но plamen6703 е прав....
Пацката е радиоточка у форума. Във всяка тема се вре и казва по едно НИЩО.....поне да е оригинален или забавен, а той НИЩО!!!

ПРЕЕБАХТЕ НИ ФОРУМА :evil:

ПП......и да ни върнете Тинки :lol:
Е чакай,чакай нашия няма нищо общо,няма въобще база за сравнение...тука е чудо ,чудо!
Естествено, че няма.
Тинки е пич и ВИНАГИ се обосновява.....тоя Пацаран е просто ник. Т.е. Никой
Hoвoceлckи - майстор
Virtex написа:
Може и да се заяжда, но plamen6703 е прав, че е трябва да се внимава и да не се работи някъде с 220V, ако човек няма идея. Това не е шега работа.
А за този смъртоносен съвет какво ще кажете?

plamen6703 написа:
Слагай един противогаз и влизай с горелката
seawolf - напреднал
Hoвoceлckи написа:
А за този смъртоносен съвет какво ще кажете?

plamen6703 написа:
Слагай един противогаз и влизай с горелката
Селски, ще ме прощаваш, но по такъв "смъртоносен" начин преди няколко години свлякох блажната боя на тъщата от банята. запалих пърлачката и с една маска на лицето и няколко пъти проветряване боята стана на мехури и само ги свлякох с шпаклата. Тъщата е още жива и аз окряках :lol: :lol:
Hoвoceлckи - майстор
Пламене, не са измрели всички де що са пипали ток без да са специалисти от твойто ниво, нали?
Свършва кислорода! Каква маска те гони?! Знам за поне един смъртен случай. Доста преди това съм го изпитал лично. Слагахме вентилатор и да вкарва свеж въздух, и да изкарва СО2-то ... ефекта не беше много голям, но някакси свършихме работа. Едва после разбрах с какво сме си играли ... А за поразията в съседния апартамент няма да подхващам дума.
valentino76bs - майстор
Откланяте се от темата момчета,стига....заравяйте томаховките мира е важен!
Virtex - майстор
DMN написа:
Ами все пак живеем в 21-ви век, и едва ли човек, който може да пише на компютър, телефон, таблет и т.н. и който задава въпроси във форума, не знае, че е опасно да работи с мрежовото напрежение 230V. То дет се вика, циганите дет са неграмотни и не ходат на -у-ще и нямат ни компютър ни таблет, доста умело крадат ток саморъчно и се свързват директно към проводниците на улицата...Та тъй де, надявам се ме разбрахте...
И аз така си мислех...но понякога липсва мислене в хората. Това, че някои пише нещо във форума не трябва да се приема с чиста монета, но не всеки го спазва това. Защото е по-лесно да се пита, някои да каже нещо и да се каже "прочетох го в интернет".
gogo7777 написа:
ПРЕЕБАХТЕ НИ ФОРУМА :evil:
Нивото на форума е съвкупност от всички участници. Част, макар и малка от мнения ти, включително това "прецакват" форума, но ако се модерира веднага забелязваш и има мрънкане :wink:

valentino76bs написа:

Искаш ли да събера постовете на тоя и да ги постна да видиш за какво иде реч.Само една "ГРАДИВНА'' критика с един единствен съвет не пипайте тъпанари нищо не разбирате аз съм човека пратете ми го да изкарам някой лев да си купя тоалетна хартия .....прав бил то това го знае всяко дете ,че е опасно ....ай думан.
Да, моля, ще ми бъде полезно, за да се следи повече едно специфично твърдение на plamen6703
Hoвoceлckи написа:

А за този смъртоносен съвет какво ще кажете?
че съм го пропуснал и не е докладван, за да му се обърне внимание.

Тема "Прекъсване на "0" на фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: