Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ninovr - напреднал
БОЙЛЕРА Е ЗАНУЛЕН КАКТО ТРЯУБВА ДА БЪДЕ НО МЕЖДУ МЕКАТА ВРЪЗКА И ТРЪБАТА ИСКРИ СЛОЖИХ МОСТ И ИСКРЕНЕТО СПРЯ НО ГРЕЕ ПРЕДПАЗИТЕЛА И СЛЕД ОКОЛО 15МИН. ИЗКЛЮЧВА НЕ ВСЕКИ ПЪТ ОТ КАКВО МОЖЕ ДА БЪДЕ БЛАГОДАРЯ
DMN - майстор
Снимка може ли да качиш - там където се свързва бойлера с меката връзка?
krasi92 - майстор
Слаба или липсваща нула някъде по инсталацията.Бойлерното табло е възможен причинител на подобни проблеми когато ключа му е слаб.
kozl - майстор
Разлика в потенциала м-у нула и поцинкованите тръби е вероятна причина за искрене.
Защо се нагрява предпазителя :? Какъв е АП? Колко е мощността на бойлера?
Скапан АП или лоша връзка към предпазителя също е причина за нагряване.
kozl - майстор
:? .
Последна промяна от kozl на пет окт 13, 2017 1:11 pm, променено общо 1 път.
moimoimoi - майстор
има искрене защото между водопровода/меката връзка/ и нулата на бойлера има потенциална разлика.
предпазителя ти изключва защото или е малък или е амортизиран или не са му стегнати клемите

пп:ако имаше проблем с нулата то нямаше да му изключва предпазителя
FM STEREO - специалист
Ако всички връзки на нулата от таблото на улицата и това на къщата /апартамента до бойлерът са добре е възможно самата нула да е доста повдигната, тоест потенциалът и да е доста голям, случва се при много неравномерно натоварване на трите фази на съответният извод или на целият трансформатор в трафопоста, при мен преди години беше същото, когато "техниците" на Бат Сали се закачаха към един от изводите на трафото и така на практика почти цяла циганска махала черпеше ток от една фаза и при мен се случваше същото, искрене при разскачане на меката връзка на бойлера към метален водопровод! Сега, когато има законен ток в махалата този проблем изчезна, нулата винаги има потенциал спрямо земя но е в границите, докато преди съм измервал потенциал от порядъка 40-6ОV. а сега е в границите между 3-15,17V. Така, че не е лошо и ЕРП-то да си провери мрежата!

Тема "ВЪПРОС ЗА БОЙЛЕР" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: