Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bulhomes2 - майстор
Я да питам тук, че явно има по-специалисти. Може ли да има проблем в работата на сензор за движение, ако е захранен след ДТЗ?
Аз не виждам логика да има, но като го сваля и пробвам в работилницата - всичко е ОК. Първо даже го носих във Викиват, и там го пробваха и си работи. Не виждам друга разлика между работилницата ми и там където трябва да бъде, освен ДТЗ-то. Неработенето се изразява във включване и светкавично изключване. На сензора, не на ДТЗ-то. Тъй като сензора захранва няколко енергоспестяващи лампи, рекох да не би нещо да се бъркат от тях работите, та ги разделих с реле, но същия резултат. Ще шунтирам ДТЗ-то да видя дали е от него, ма още не съм стигнал до това и ми беше интересно да чуя мненията Ви.
hidrazin - майстор
Определено не е от ДТЗ-то.
А ''там където трябва да бъде'' нещо му бърка работата/смущава.
:partyman:
nick71 - специалист
Да не е с лед крушка?
bulhomes2 - майстор
nick71 написа:
Да не е с лед крушка?
bulhomes2 написа:
...Тъй като сензора захранва няколко енергоспестяващи лампи, рекох да не би нещо да се бъркат от тях работите, та ги разделих с реле, но същия резултат...
Сензора командва реле (по-точно контактор, че нямах малки релета), а то захранва осветлението.
Hoвoceлckи - майстор
Дай една снимчица евентуално с дорисуване къде какво подаваш/връзваш.
hidrazin - майстор
bulhomes2 написа:
Сензора командва реле (по-точно контактор, че нямах малки релета), а то захранва осветлението.
Не си казал от кой модел е сензора за движение. Голямата част от тези дето са за външен монтаж вътре си имат реле.
Като този.

Изображение

Щом на едното място работи а на другото не, то смущенията идват през мрежата.
Тоест слагането на допълнително реле/контактор с нищо няма да помогне.
Пробвай да изключиш вероятни смущаващи уреди или ако се съмняваш в ламБите - ми махни/развий ги всичките и почвай да ги връщаш една по една.
Или за проба бучни една обикновена със спирала или друг модел.
Така ще елиминираш виновника.
:partyman:
Hoвoceлckи написа:
Дай една снимчица евентуално с дорисуване къде какво подаваш/връзваш.
А проектна документация и TUV сертификат не щеш ли?
То ако та схема не мое да да си представиш....
Hoвoceлckи - майстор
Фърляй боб тогава :-D аз се оттеглям.
zz_stefanov - майстор
Струва ми се, че на тоя екземпляр не му е наред системата да не включва при околна светлина. Тя трябва да задейства преди сработването, но тук може да има дефект. Пробвай го как се държи при различна околна осветеност и при различно положение на регулатора на осветеността. Да не се получава обратна връзка през крушките, които управлява и веднага да ги гаси.
Или направо слагай друг, че не знам дали си заслужава човъркането вътре :)
bulhomes2 - майстор
https://vikiwat.com/infracherven-avtoma ... 1200w.html
Това е релето. Монтирам го на барбекюто, насочено към градинската пътека да светка лампите покрай нея. Първата лампа е поне на 3 метра от сензора. Вкъщи по стъпалата така съм наслагал сензори и пред тях са лампите, които управляват. При лампи с нажежаема жичка е проблем (не гаснат), но с енергоспестяващи няма проблем.
Както казах - първо го занесох във Викиват да го връщам. Техника го върза - работи. Изненада. Върнах се. Премерих всички жици дали са здрави, фаза, нула - всичко е наред. Монтирам го - курец. Свалям го и в работилницата. Ми бачка да го ева. С енергоспестяваща крушка го забелязах, че леко светят и при изключено и затова му сложих контактора. Монтирах го пак на барбекюто - нъцки.
Не знам кога ще ми е до него, но ще опъна един кабел, да го захраня от работилницата да пробвам. Излишно е сигурно да казвам, че му имитирам нощ със завивки разни. И бъркам с ръка да го активирам. При всякакви положения на потенциометъра за осветеност и едно бутонче за чувствителност. Резултата все един - на барбекюто не работи, в работилницата работи.

Тема "Работа на сензор за движение, ако е захранен след ДТЗ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: