Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mitko2be - специалист
Препоръчва ли се да се монтира дефектнотокова защита на изводи за пералня и сушилня.Благодаря за отговорите.
muhala - майстор
mitko2be написа:
Препоръчва ли се да се монтира дефектнотокова защита на изводи за пералня и сушилня.Благодаря за отговорите.
Ако е за препоръчване - ДА. Даже според мен е задължително. Вода, ток, контактни изводи.
FM STEREO - специалист
Да, също така на изводите за готварска печка и бойлер!
shadow__01 - майстор
muhala написа:
Ако е за препоръчване - ДА. Даже според мен е задължително. Вода, ток, контактни изводи.
Едно време баба ти и дядо ти само ДТЗ са има ли в таблото....
Сега си има добри автоматични предпазители и едно заземяване или занулавяне с отделно жило е напълно достатъчно.
Иначе за една утечка на нагревателя на бойлера или печката и оставаш без топла вода или топла вечеря.
hidrazin - майстор
shadow__01 написа:
...Едно време баба ти и дядо ти само ДТЗ са има ли в таблото....
Едно време баба ти и дядо ти са имали едно радио и 2-3 ламБи...
И като имаш утечка правиш като баба си и дядо си - топлиш си вода в казана на огъня... :lol:
Така че - не давай съвети.
:partyman:
gogo7777 - майстор
mitko2be написа:
Препоръчва ли се да се монтира дефектнотокова защита на изводи за пералня и сушилня.Благодаря за отговорите.
Не. Не е необходимо.
hidrazin - майстор
Моля железарите да си гледат чугуния. :-D
Аз там акъл не им давам. Още по-малко неадекватен.
:partyman:
mitko2be - специалист
Инсталацията която се изгражда е нова ,трижилна.Затова моля само за конкретни и обосновани отговори.Благодаря.
DundyTheCroc - майстор
Щом инсталацията е трипроводна е грехота да не се сложи. Ток, вода и метал на едно място си плаче за ДТЗ.
Hoвoceлckи - майстор
Изграждаш си я сам като не си на "ти" с тоците, при ремонт или ново строителство? Или - "оторизирани", на които не им се доверяваш напълно?

Тема "нова инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: