Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Схемичката е за такива като тебе прощъпулници. И трябва ли да ти отварям очите за мотор генератори от по 50-на киловата работещи синхронно. Управлявани в началото с релейно механична схема после заменена с тиристорно управление. Пък на края изринато всичко и заменено с инвертор. И ти си тръгнал да ми обясняваш за една навивачка за тоалетна хартия. :lol:
Дано барем да си се запасил в повечко с въпросната хартия. :razz:
Hoвoceлckи - майстор
Това звездите ли ти го говорят пак? Ми - не. Огромна машина за производство на хартия. Върху сито-платно тече специално подготвена каша. В движение на ситото с вакуум се изсмуква първоначално част от водата. Така сгъстената маса се поема от друго платно - филц. С притискане от друго платно - преса се отнема още някаква част от водата. Към края масата се отнема от сушилен цилиндър нагрят от пара. Накрая се навива на рулон -"тамбура". Отделно има ролапарат, който "бичи" и навива на рулони с по-малки (поръчани) ширини. Има и резачка (гилотина), след която хартията се пакетира на палети. Наще машини произвеждаха основно "ТОЦ". Тоалетна хартия, до колкото знам произвеждаше само Белово. Технологията при нея е доста по-различна.
Мотор-генератор ... явно много се гордееш с употребения термин :-D На ролапарата, който споменах по-горе всъщност един от двигателите работи точно така - при привод - в двигателен режим; при навиване опъва (назад) - в генераторен режим, естествето в абсолютен синхрон с още няколко, щото макар и да не е "тоалетна", все пак е хартия и много лесно се къса ...
Имахме машина движена някога от пара. В по-ново време от един постоянно токов електро двигател.
На пречиствателна станция двигателите пък се управляваха с магнитни усилватели.
Честотно управление имаше някъде на нещо, което не работеше и тогава се казваше, че е неудачно. Тук вече си ти. Все пак темата беше само за по-мощен димер за осветление :wink:
Junak - майстор
Абе не можеш ли да намериш друго място за изява? Ако проявявам интерес, мога да си пусна Discovery Channel (Дискавъри ченъл) :-D
hidrazin - майстор
lov написа:
Схемичката е за такива като тебе прощъпулници...
И що сви губиш времето със салаги??? То кат не му е изотвътре не става.
Колкото и да се напъва кат глист на буца... :-D
Па и тя темата май отдавна се изчерпи. :?
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Темата се изчерпи още с втория пост. Аз затова и не влизах от начало. После забелязах, че се трупат постове,та се отбих и аз на лаф. То верно трудно върви лафа с хора дето получават информация свисше за потребителите кой какъв е. Глисти и буци ти идват на устата щото явно тумбака ти е пълен с такива. Щеше да правиш някакъв клип с лъжички? Явно отдавна си ги направил на топче метал та си трайкаш за тях и за разсейване на вниманието бълваш гадости :|

Тема "Димиране през контактор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: