Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
Здравейте. Имам следното питане.Мой приятел взе заведение под наем и иска да сложи 14 полилея с по 5 крушки тип "миньонки" и да бъдат свързани през димиращ ключ защото ще е нещо като кръчмичка и иска в определени моменти да намаля осветлението на полилеите! Но Все пак това са 70 крушки и ми се струва ,че ако средно една крушка е по 40 вата ключа няма да издържи на напъна! Има ли вариянт да минават през контактор и следователно да се димират? Ако има такъв вариянт какъв е той и какво би следвало да се направи!? Крупките ще са с Нажежаема жичка! Благодаря на всеки отзовал се!
mitko2be - специалист
Според мене лампите трябва да се разделят на няколко кръга и тогава да се димират.Защото няма димер който да издържи товар 2800вата.
fox_vt - майстор
Предложения димер трябва да работи И със вентилатор или радиатора да се смени със по голям. Лично пробвано за три киловата малък е радиатора и прегрява.
hidrazin - майстор
bube760205 написа:
... иска да сложи 14 полилея с по 5 крушки тип "миньонки" ...
... Но Все пак това са 70 крушки и ми се струва ,че ако средно една крушка е по 40 вата ...
Искаш да кажеш че твоя приятел иска да сложи 70 броя ламБи като тая с нажежаема жичка ли?????
Трябва да е тотално изтрещял. Щото от тях има и по 60W...

Изображение

И защо пита теб? Кажи му да си извика професионалист който знае какво да му предложи и как да го направи.
Щото после ще е голям рев ...
:partyman:
moimoimoi - майстор
то ако ще се димира за какво му е контактор?
щото той целия товар ще минава пак през димера
контактор се слага за да се разтовари управлението,в случая с димер това не е възможно
по скоро разделете полюлейте на 3-4 кръга че като гръмне една крушка често се случва да пада и предпазителя и като е на 1 кръг осветлението и настава тъмнина.
iliya_i - майстор
А тая кръчма как се осветява досега? Трявва ли всичкото ламБа да е на един димер или може няколко отделни. Димер иконтактор са несъвместими неща. Може или едното, или другото. Контактор не се димира. Има 2 положения -включено и иэключено. Средно няма. А може и димирането да стане и като сеизключат 50 ламби и се оставят 20 на пълна мощност. Ама първо се изяснява какво точно се иска, а после му се търси начин.
bube760205 - специалист
moimoimoi написа:
то ако ще се димира за какво му е контактор?
щото той целия товар ще минава пак през димера
контактор се слага за да се разтовари управлението,в случая с димер това не е възможно
по скоро разделете полюлейте на 3-4 кръга че като гръмне една крушка често се случва да пада и предпазителя и като е на 1 кръг осветлението и настава тъмнина.
За това и попитах! Значи остава вариянта да се разделят на няколко кръга и да се контролира всеки кръг с димер..
bube760205 - специалист
hidrazin написа:
bube760205 написа:
... иска да сложи 14 полилея с по 5 крушки тип "миньонки" ...
... Но Все пак това са 70 крушки и ми се струва ,че ако средно една крушка е по 40 вата ...
Искаш да кажеш че твоя приятел иска да сложи 70 броя ламБи като тая с нажежаема жичка ли?????
Трябва да е тотално изтрещял. Щото от тях има и по 60W...

Изображение

И защо пита теб? Кажи му да си извика професионалист който знае какво да му предложи и как да го направи.
Щото после ще е голям рев ...
:partyman:
Да такива ! Какво лошо,е станало,че е попитал,и защо пък да има "ГОЛЯМ РЕВ" ? Нали за това е този форум да се пита за съвети и да получиш адекватна информация! А и защо си мислиш,че аз ще му ги слагам лампите.. Човека ме попита дали ще мога да му помогна да ги монтираме и захраним,и аз за това попитах за съвет ! Нито е станал инцидент нито нищо. Просто се допитвам! Може да си "ГОЛЯМ МАЙСТОР" и да знаеш много,но не мисля,че държанието ти е адекватно за човек с такива познания.Дори е подигравателно за питащите и незнаещите! За това е и форума нали така?Ако бъркам поправи ме! Хубава вечер!
plamen6703 - майстор
bube760205 написа:
За това и попитах! Значи остава вариянта да се разделят на няколко кръга и да се контролира всеки кръг с димер..
Все пак сме 21-ви век, няма ли вариант да се помисли за друг вид осветители :wink: Още повече става дума за заведение... с подходящи осветители и управление може да се получат интересни светлинни ефекти :)
Идеята на приятелят ти е по-скоро подходяща за киносалон...едно време така "димириха" осветлението в киносалоните :wink: :partyman:

Тема "Димиране през контактор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: