Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Chefo77 - майстор
Gorenje KC621USC
Това ли е моделът на плота. 2+2 газ+керамика.
Преди около 2 часа започнаха да цъкат запалките и на двата котлона. Започнаха бавно (на 6-7 секунди), постепенно забързаха до цъкане на 2-3 секунди и аз не издържах и го изключих от контакта. Час по-късно го включих, цъкането продължи от веднъж на 4-5 секунди, постепенно намаля и изчезна. Като натиснах бутон, пак започна на голям период. Сега от време на време цъква. През цялото време при натискане на бутон, си пуска искра без проблеми.
Някой идея и най-вече мога ли АЗ да проверя/направя нещо, без да го отварям. Още е гаранционен, но не съм убеден, че ще му открият проблем, ако им го закарам.
Благодаря предварително.
iliya_i - майстор
Предполагам лоша ел. връзка.
Първо можеш да провериш, дали работят ел. котлоните.
Щом е на контакт, можеш да включиш някоя лампа с нажежаема жичка, да видиш как свети.
Можеш да измериш напрежението в контакта с волтметър ако имаш.
А сигурно имаш и дълъг кабел в работната кола, за да го включиш на друг кръг за проба.
ESPACE - майстор
Да сте го чистили с някакъв препарат около бутона(ите) за искрата?
Chefo77 - майстор
Котлоните работят. Лампата няма проблеми (стабилно е напрежението). Фурната, включена в същия контакт, работи добре. На друг кръг се държи по същия начин, нямам нужда от кабел - в кухнята имам два кръга :)
Откакто пуснах темата обаче не съм я чувал да цъка...

Не, не е чистен с препарати - както си готвеше жената, в един момент започна да цъка. Нищо не е кипяло (първото, което ми хрумна).
krasi92 - майстор
Щом е гаранционен в сервиза за ремонт. Откакто ги взеха жълтурите много са им зле нещата. Имай в предвид ако не са го монтирали техни техници могат да откажат гаранция. Това за газови уреди само. Ако я оважат се запаси с търпение. Не са много бързи.
Chefo77 - майстор
От снощи обаче не е правил нищо. Може да му се е приискало внимание, дагое...
Благодаря за съвета, зная, че се правят на интересни. Нямах две седмици да ги чакам да дойдат, вързах си го сам (една скоба и три кабела).
torbalan - Дървен философ
Ако ще го носиш в сервиз - първо направи клипче, как се самозадейства. Имах подобен проблем с една микровълнова - включваше се сама. Два пъти се разхожда до Варна (там беше сервиза им), докато не им пратих клипче как се самозадейства фурната - връщаха ми я с обяснение, че при тях работи нормално.

Тема "Проблем с кухненски плот за вграждане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: