Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Kondor1 - специалист
Интересува ме на стълбищен ключ с глим лампа как става свързването ѝ? Има някакъв допълнителен кабел, но не ми е ясно има ли някакво напрежение м/у фаза-нула когато лампите са изгасени?
Последна промяна от Kondor1 на пет ное 03, 2017 3:39 pm, променено общо 2 пъти.
FM STEREO - специалист
Глимката в ключа е свързана паралелно на контактите на ключа и когато той е изключен глимката получава фаза от ключа и нула през крушката за осветление, тоест веригата се затваря през лампата и когато крушката на лампата ти изгори не свети и глимката на ключа!
DMN - майстор
FM STEREO написа:
тоест веригата се затваря през лампата и когато крушката на лампата ти изгори не свети и глимката на ключа!
Само дето при стълбищното осветление имаме незадържащ бутон и стълбищен автомат, и нещата са малко по-различни, глимката в ключа може да си свети и при изгоряла лампа на етажа :wink: .
FM STEREO - специалист
Еми авторът не е уточнил за бутон ли става дума или за обикновен ключ!
FM STEREO - специалист
Принципна работа на стълбищен автомат [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mT2SjhT-M1U[/youtube]
kuger - майстор
Авторът да поясни колко проводника отиват до ключа. При масовите стълбищни автомати АСЕ 5 единствената фаза, която има, е от релето до лампите. При условие, че релето е задействано. Нормално до "ПУШ" ключа отиват две жила, там фаза няма! Единия край е "0", другия е към командния вход на релето.
Kondor1 - специалист
kuger написа:
Авторът да поясни колко проводника отиват до ключа.
Нямам представа колко проводника отиват - не съм отварял сегашния ключ. Не е бутон, а от тия, които се връщат с пружина. Предполагам щом такъв вид без лампа работи в момента, би трябвало да може да се сложи и същия с лампа. Предполагам има стандартно масово изпълнение - става дума за панелен блок строен средата на 1980-те години - ако това е някакъв ориентир.
kuger - майстор
Kondor1 написа:
kuger написа:
Авторът да поясни колко проводника отиват до ключа.
Нямам представа колко проводника отиват - не съм отварял сегашния ключ. Не е бутон, а от тия, които се връщат с пружина. Предполагам щом такъв вид без лампа работи в момента, би трябвало да може да се сложи и същия с лампа. Предполагам има стандартно масово изпълнение - става дума за панелен блок строен средата на 1980-те години - ако това е някакъв ориентир.
Схемата на изпълнение ще е стандартна: Фаза към релето, фаза от релето към лампите, при условие сработило реле. Постоянно свързана нула към реле, ключове /бутони без самозадръжка/, към лампи. Бутоните подават нула към ком. входа на релето. Това е.
Лампа в ключа /глимка, светодиод/ мисля ще наруши нормалната работа на релето. А и няма начин да работи коректно лампата, няма нужното напрежение.
Има релета и релета за стълбищно осветление. За да получиш адекватен отговор трябва да кажеш какво отива до ключовете и типа на релето.
DMN - майстор
На нашият етаж съм сложил незадържащ ключ с глимка. Глимката в ключа свети, даже и да няма лампа на етажа, и угася когато лампите светят. Няма проблеми с работата на автомата, който не знам какъв е, но явно ще е нещо от сорта, вижда се, че няма проблем с глим лампи, които сборно да са под 100 милиампера утечен ток през тях(или поне аз така го разбирам):
Прикачен файл:
stalbishten-avtomat.png
stalbishten-avtomat.png (98.52 KиБ) Видяна 2478 пъти
Нищо не пречи на автора да пробва да сложи такъв ключ какъвто е намислил, може и да няма никакъв проблем и всичко да си работи като при нас.
:partyman:
Последна промяна от DMN на пет ное 03, 2017 10:44 pm, променено общо 1 път.
kuger - майстор
По горе писах, има релета и релета.

Тема "Стълбищен ключ с лампичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: