• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
shadow__01 написа:
sstenly1 написа:
Магнетрона към корпус не ми дава нищо?
Магнетронът не е нагревател. Не очаквай да ти даде верига към корпус. Дори когато остарее.
Той най вероятно мери на клемите(които са на магнетрона) и корпуса а там е нормално да му даде ако са опукали проходните кондензатори.
sstenly1 - специалист
Утре ще е следващата проба,че нямам повече предпазители,благодаря на всички,утре пробите продължават,ще пиша задължително.
Лека на всички?
sstenly1 - специалист
Проблема е установен,залепване на двата микро ключа на вратата.
petromaniq66 - специалист
Неслучайно ти писах да почнеш едно - по едно от щепсела без напрежение! Имал съм такъв случай, ама се почнаха едни вариации на тема магнетрон.
sstenly1 - специалист
Първия микро ключ беше залепнал и подаваше постоянно фаза или нула(зависи как включиш щепсела)дори при отворена врата на общия край(COM) на втория микро ключ,на който действието е при затваряне на вратата през нормално отворения си контакт(NО) да подаде фаза или нула(зависи как включиш щепсела)на трафа,и който при отворена от нормално затворения(NC)контакт през общия край се връща обратен по"поляритет" сигнал за да светне лампата.
По добре не мога да го опиша :-D
petromaniq66 - специалист
Няма смисъл да го описваш. Това е една от защитите на микровълновите - трябва да щракнат и двата превключватела.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с микровълнова" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: