• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sstenly1 - специалист
Отварям нова тема,понеже в съществуващите не открих проблем подобен на моя.Преди няколко дни микровълновата отказа,нищо по нея не дава признак на работа,естествено я отворих и установих че предпазителя(10 А) който се намира непосредствено след захранващия кабел е изгорял,същия го смених с наличен 15 амперов но при включване на щепсела в контакта изгоря на ново.Виждам че от платката на която се намира въпросния предпазител вземат захранване няколко неща.Уместно ли е да се търси проблема в самата платка или в някои от вземащите от нея захранване.
petromaniq66 - специалист
Изключи нещата от платката! Измери на щепсела за верига, ако няма започвай да включваш нещата едно по едно, като сътветно правиш измервания.
Последна промяна от petromaniq66 на пон ное 06, 2017 9:14 pm, променено общо 1 път.
moimoimoi - майстор
99% магнетрона е финиширал
може да изключиш буксата на магнетрона и пак да пробваш с нов предпазител
Последна промяна от moimoimoi на пон ное 06, 2017 9:01 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
С "опипване" ще решиш проблема, а може и по-голям проблем да създадеш :wink: Мериш високоволтовият диод, преглеждаш слюдата, разкачваш магнетрона... трябва да откриеш откъде товари... Ако нищо не помогне има сервизи за ремонт или ако ремонта е неизгоден се купува нова печка. :partyman:
sstenly1 - специалист
Високоволтовия преедпазител на магнетрона е здрав.
Магнетрона към корпус не ми дава нищо?
sstenly1 - специалист
На кое му казвате слюда?
moimoimoi - майстор
отваряш вратичката на микровълновата и отдясно има една бяло-сива пластина която предпазва магнетрона-това е слюдата
от наслагването на мазнотия по слюдата се появяват прегаряния и даже почват да прескачат искри когато работи
Последна промяна от moimoimoi на пон ное 06, 2017 9:19 pm, променено общо 1 път.
shadow__01 - майстор
sstenly1 написа:
Магнетрона към корпус не ми дава нищо?
Магнетронът не е нагревател. Не очаквай да ти даде верига към корпус. Дори когато остарее.
sstenly1 - специалист
А преди да я пуснеш на някоя програма,трябва ли магнетрона да е захранен?
plamen6703 - майстор
Разкачи магнетрона да видиш дали ще гори предпазителят.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с микровълнова" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: