Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jorkata785 - помощник
Здравейте . Гледам , че по китайските сайтове има за по 20$ ендоскопи с 20м кабели . Искам да попитам , някой правил ли си е в домашни условия такова нещо , тъй като искам да си направя , да е с по качествен кабел , да не се губи качеството , и да си монтирам някоя по качествена камера . Някой ако има схема или е правил , ще съм благодарен да сподели . Благодаря !
plamen6703 - майстор
Има и по-скъпи и по-качествени ендоскопи от тези по 20$ и ги има не само по китайските сайтове :wink:
DMN - майстор
jorkata785 написа:
Искам да попитам , някой правил ли си е в домашни условия такова нещо , тъй като искам да си направя
Какво по-точно искаш да направиш, как и от какво?
Минавало ми е през ума за нещо подобно, затова те питам.
Като например от непотребен, но работещ телефон с камера. Да му се извади камерата и удължи с кабел. Нямам представа обаче дали би се получило изобщо нещо по този начин :? .
sstefanov - майстор
Или от камера на лаптоп. Не забравяйте и осветлението!
DMN - майстор
Осветлението не съм го забравил, все ще се измисли нещо с някое светодиодче :) .
С лаптоп със сигурност ще е по-добре заради по-големия екран. С телефон пък е по-компактно - зависи от случая. Въпроса по-скоро е - как ще се отрази извеждането на камерата с по-дълъг кабел.
Не съм търсил, но в тоя ред на мисли, може би има готови USB модули - ендоскопи :?
Последна промяна от DMN на чет ное 09, 2017 7:46 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Не става въпрос за екран, а за камера!
"светодиодче" в никакъв случай няма да е достатъчно.
На моя ендоскоп има 4 и то доста ярки и пак не стигат.
DMN - майстор
Според мен нещата са доста относителни.
Зависи кой за какво иска да го ползва.
Камерата, че е важна, важна е. Но и големината на екрана хич не е за подценяване. Както предложих да се използва телефон, ако е с някое малко екранче...кво ще видиш на него, ако изобщо стане нещо де.
sstefanov написа:
"светодиодче" в никакъв случай няма да е достатъчно.
На моя ендоскоп има 4 и то доста ярки и пак не стигат.
Не стигат....ми то е като парите - на никого не му стигат - на един не му стигат да си купи хляб, на друг не му стигат да си купи яхта и остров. Въпрос на гледна точка :) .
sstefanov - майстор
Ендоскопа можеш да го свържеш с различни устройства през USB. Така ако искаш можеш и на 200 инчов прожектор да го пуснеш.
torbalan - Дървен философ
Не знам как си го представяте това с удължаването на кабелите...

Дори да успеете с кабелите, качеството което ще постигнете, ще е по-лошо от това на готовите ендоскопи. Да не говорим, че готовите са водоустойчиви в общия случай.

Изобщо в големи филми се вкарвате заради десетина кинта.

За тази играчка има над 200 положителни отзива.
jorkata785 - помощник
Може да се ползва камера от лаптоп , и на нея да се сложат няколко led диода . Мисля , че може да се използва мрежов кабел , някой по хубав FTP , с 8 жила е , все ще стигнат предполагам за да се свърже с usb по някаква схема . Така поне си мисля , не знам ,за това попитах дали някой е правил и как . Вече друг е въпроса как ще се мисли да се направи водоустойчив . Попринцип не е проблем да се вземе 20 м. от тези които предлагат , ама въпроса е , че като се удължи примерно с удължител usb , и качеството ще падне доста , дори може и да не тръгне изобщо . По принцип ми трябва за тъмни места , където нищо не се вижда , и надявам се 5-6-7 led-a да стигнат , ако могат да се закачат някак си . :? :?

Тема "Въпрос за направата на ендоскоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: