Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, при мен се получи следният проблем:
Една сутрин без да подозирам, какво ще се случи, отворих вратичката на пералнята и оттам се изсипа една кофа с вода. Успях да затворя бързо вратичката и нивото на водата беше на половина.
За последен път ползвах пералнята преди 3-4 дни, бях изключил програматора, оставих я да изсъхне в рамките на деня след което затворих вратичката и така до днешния ден. Явно е била пълна до горе, защото не се виждаше никакво ниво, и като я отворих здраво ме поля.
Имате ли представа как може да се е получил този проблем? Пералнята от 2-3 години е постоянно включена в ел. мрежата и към водата.
plamen6703 - майстор
Има вероятност електромагнитния вентил да не работи, но това в сферата на предположенията :wink: :partyman:
shotik - майстор
Пропуснал ти е някой от електровентилите , вероятно песъчинка между леглото и уплътнителя на клапана, но защо не затваряте крана за водата след приключване на работа с пералнята ?
Ако го бяхте направили , нямаше да има такъв случай !
Това е написано и в инструкцията на пералнята и го правете !
Вентила ако е разглобяем , може да се свали и разглоби, да се почистят частите и да се сглоби.
nikolov333 - майстор
Входящия електроклапан е блокирал от песъчинка или варовик и не е затворил, а може и да е дефектирал нещо. Имах подобен проблем с нова пералня, когато я включих за първи път. Отворих горния капак на пералнята изключих маркучите и захранващите кабели на клапана и го свалих да го огледам. Когато духнах през него си беше затворил.. От тогава си е наред, та и при теб може да е само моментно.
П.П.По принцип има филтър за песъчинки, но е добре да се монтират и външни филтри за водата на такива уреди. У нас сложих голям филтър след водомера и като виждам какви боклуци е уловил си е задължително да го има, ако инсталацията след него е подменена с нови тръби. Ако е стара с железни тръби тогава трябва филтъраш преди всеки уред, защото ръждата се отделя от самите тръби.
Последна промяна от nikolov333 на чет ное 09, 2017 9:25 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Не е като да не се случва. Попаднала е някоя песъчинка на клапана и е сълзяло по малко без да разбереш. А е възможно да са спирали водата и именно тогава да е станала тази работа. Клапана е с особенна конструкция /мембранен/ и налягането на водата всъщност го държи затворен. А самия електримагнит за отваря едно много малко отворче с диаметър колкото карфица и тогава вече самия клапан се отваря изцяло. Колко му е на се загнезди нещо там и да е станало това.

п.п. Николов много ми е интересно как си дъхнал през него и си разбрал че е затворил. :)
Благодаря, а възможно ли е да е от инцидентно повишено налягане на водата? С моите познания така си го обяснявам...
Щеше ли да стане голям гаф ако вратата на пералнята беше отворена? Или затварянето на вратичката автоматично освобождава този клапан. Модела е на Whirpool
Да се обърна ли към сервизен техник? Преди малко пуснах едно пране и я наблюдавам.
nikolov333 - майстор
lov..не знаех, че клапана е мембранен, затова като духнах и не пропускаше въздух, реших че си е затворил. :lol:
Факт е, че след това си работеше нормално, та не съм му се и замислял много от какво се оправи.. :roll:
shotik - майстор
Rally5 написа:
Благодаря, а възможно ли е да е от инцидентно повишено налягане на водата? С моите познания така си го обяснявам...
Щеше ли да стане голям гаф ако вратата на пералнята беше отворена? Или затварянето на вратичката автоматично освобождава този клапан. Модела е на Whirpool
Да се обърна ли към сервизен техник? Преди малко пуснах едно пране и я наблюдавам.
Вероятно не е обърнато внимание на написаното от мен - когато не се ползва пералнята , крана за водата се затваря точно заради такива случаи !
Прочети си инструкцията , освен за крана и това ,че при работа да не се оставя без надзор !
plamen6703 - майстор
Има случаи пералнята тръгнала да се разхожда да си търси "загори тенджерата", която я оставила без надзор, а понякога и съседите от долният етаж се включват в търсенето :lol:
Благодаря за съветите, обясних си защо се е получило.
Голяма работа ми се отвори днес, не ми беше до майтап :)

Тема "Пералнята се напълни с вода без програма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: