Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Тогава явно филтъра за фини частици преди такъв клапан си е силно препоръчителен..и колкото по-близо до клапана е монтиран, толкова по-добре, защото аз пък съм взел подобен 3/4" клапан за спиране на водата след водомера при евентоална авария, като мисля да монтирам датчици под пералнята, мивките и ваната, но не съм го монтирал все още.. viewtopic.php?f=11&t=57178&start=20#p865589
lov - майстор
nikolov333 написа:
Тогава явно филтъра за фини частици преди такъв клапан си е силно препоръчителен..и колкото по-близо до клапана е монтиран, толкова по-добре, защото аз пък съм взел подобен 3/4" клапан за спиране на водата след водомера при евентоална авария, като мисля да монтирам датчици под пералнята, мивките и ваната, но не съм го монтирал все още.. viewtopic.php?f=11&t=57178&start=20#p865589
Дали е близо или далеч все тая но и не трябва човек да се вманичва чак толкова. При мен имам един стандартен филтър след водомера и каквото е рекъл господ. Ако има да става ще стане. Всъщност бях го монтирал преди водомера но специалистите вдигнаха една гюролтия че не можело така. Нямало как да го пломбират и съм щял да крада вода. :lol: Е направих го както искат и сега като се задръсти водомера идват да си го чистят те. Единия път се опитах да ми искат пари но не се наложи да ги убеждавам много защото им припомних случая дето го сътвориха и писах по горе. Тогава цял ден всички сервизни техници в града бяха командировани да им оправят бакиите за тяхна сметка. :lol:
А относно датчици за влага. И аз се бях засили да слагам. По точно сложих но понеже съм с плочки в кухнята и със сифони и се сещай какво се получи след като жената решила да измие пода с маркуча. :)
FM STEREO - специалист
Момци, при всяка пералня на входа преди въпросните клапани има филтри, които трябва да се проверяват периодично, възможно е филтърът да е разкъсан и замърсената вода да е блокирала клапана! :partyman:
DMN - майстор
lov написа:
Ако маркуча на изходящата вода е монтиран правилно то при препълването на казана водата трябва самостоятелно да прелива през него в канализацията и да не се получат някакви поразии.
Интересно обаче, какво би се получило, ако вратата на пералнята е отворена когато не се използва, както правят в повечето домакинства, включително и при мен. Дали ще изтече водата през вратата на пералнята или както казваш през правилно монтирания изходящ маркуч, за който също има определени изисквания за височина на монтажа...която височина е по-голяма от тази на вратата...
:partyman:
nikolov333 - майстор
Не помня точно у нас какво беше станало като младо семейство, но жената оставила пералнята да пере и отишла на работа.. Обадиха ми се комшиите към 2-3 следобед, че има наводнение от нас. Като се прибрах да видя какво става, имаше вода на 70м от входа надолу по улицата и блока беше олят по цялата фасада от 6-тия до 1-вия етаж. Отделно по стълбището беше текло от всички електромерни табла по тръбите за кабелите между етажите. По спомени някакъв чорап беше запушил цедката, но пералнята явно е била във фаза на пълнене на водата та може и друга авария да е била..не съм сигурен..
Иначе това са снимки на утайките в главния филтър у нас след две седмици ползване..

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
lov - майстор
DMN написа:
Интересно обаче, какво би се получило, ако вратата на пералнята е отворена когато не се използва, както правят в повечето домакинства, включително и при мен. Дали ще изтече водата през вратата на пералнята или както казваш през правилно монтирания изходящ маркуч, за който също има определени изисквания за височина на монтажа...която височина е по-голяма от тази на вратата...
:partyman:
То човек трябва и да мисли малко как си оставя уредите в къщи. :) В къщи винаги стои затворена. Не мога и да вникна и в идеята че една пералня ще изсъхне и за капак какво им помага. Ще ръждяса ли или какво. Ако има някой да ме убеди нека да заповяда склонен съм да го обсъдим и всеки да си изложи аргументите. В пералнята след края на програмата винаги остава малко вода което няма как да бъде избегнато. Всеки е чисти филтър и знае какво количество изтича. А връзката с барабана е много широк и къс маркуч та водата реално си е пак там.
nikolov333 написа:
...........Иначе това са снимки на утайките в главния филтър у нас след две седмици ползване.............
Не знам какво си очаквал. Че тази вода извира от земята. Нормално е да има пясъци и разни други такива утаяващи се частици. Прекалената чистота не е полезна никому щом е в допустими граници. Даже по вероятно голяма част от това във филтъра е варовик отделелил се от водата след нормална и естествена химична реакция във тръбите. Чист и нормален природен процес от който нямам как да избягаме. То не че не е възможно но после ще ревем че водата няма вкус. Страшното е това което е разтворено във водата и не го виждаш. И твоя филтър никак няма да го хване. У наше село викаме нямаш цедка на зад.... :lol:
Не знам дали ти се е налагало да пиеш дестилирана вода. Не дейонизирана а чист дестилат. Пиеш по точно се наливаш и пак си жаден и вкус никакъв. И което е по интересното докторите твърдят. че е много вредно ако се прави по дълго време. Така че не се вманиачвай чак толкова.
nikolov333 - майстор
Амм..ба :-D Ти да видиш комшията каква мания е.. То филтри, омекотители, системи за питейна вода..аз съм го турил тоя да хваща люспите от ръжда, а водата за пиене си я купувам бутилирана. Нямам вяра на такива системи за питейна вода.
Chefo77 - майстор
Hoвoceлckи написа:
Това с калпавите клапани е несериозно.
За бойлерите - защо?
За тоалетните чинии - не ти се е случвало да не затваря я "камбаната", я клапана за ниво? Е там поражения по пода (и най-вече на съседите отдолу) няма.
Разбира се, че е несериозно, шегувам се!
Бойлерите защо ли - защото ако избие топлата вода, ще стане не по-малък мармалад от този, който може да направи пералнята. Същото може да се случи и с меката връзка на тоалетната чиния. Не всички бойлери са в помещение със сифон, както и не във всички тоалетни има такъв. Говорим за възможни ситуации, не как е при теб и при мен, нали :wink:

Тема "Пералнята се напълни с вода без програма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: