• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Мани..тя неволята учи. :partyman:
П.П.Най-добър съм с мастара за гипсовите мазилки.. :-D :-D :lol:
vaniosl - специалист
Не е ново строителство и затова мислех,че от кутията са само два проводника,а до бойлера са пуснати три,но се оказа,че когато са ми правили ремонта са ми пуснали отделен проводник за зануляване.В разпределителната кутия е свързан към нулата.Няма вариант за дефектнотокова защита защото инсталацията ми няма земно.Най-обикновена двупроводна инсталация.Та как е правилно да постъпя със свързването при този случай?
plamen6703 - майстор
Както ти обясниха в началото на темата :wink: :partyman:
nikolov333 - майстор
За да се монтира ДТЗ има две изисквания. Трипроводна инсталация след ДТЗ-то и да не се обединят нулата и заземяването след нея. За монтирането на ДТЗ НЕ Е необходимо "истинско" повторно заземяване, макар че принципно е добре да го има, а ако има такова, най-добре да се обедини с нулата в ел.мерното табло. ДТЗ за мокри помещения е силно препоръчително, а калпавите бойлерни табла, го правят задължително според мен. По нашия край, семейство мъж и жена, починаха от токов удар в банята, заради скапано китайско бойлерни табло.. Твърдата връзка също е сигурен вариант. У нашите бойлера работи вече 10-години на 1-ва степен с твърда връзка, без да е изключвам никога през годините.
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: