Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
Да питам и аз нещо- ще сменям едни кондензатори на ТВ, които са 25 волта. Ще има ли проблем ако вместо 25, сложа 35 волта. Понеже четох, че за някой модели, самсунг са слагали преди години кондензатори с по-малко напрежение, които по-късно дефектирали. Както в случая може би. или може би са фарадите, а не волтовете?
Та, да. Каква е разликата в това, дали ще са 35 вместо 25, или 2200mf , вместо 1000, но при 25 волта? за да знам как да процедирам.
FM STEREO - специалист
Може и на по голямо напрежение да са, но в никакъв случай по малко от това на което са били оригиналните. Това което си чел не е за напрежението а за работните часове на кондензаторите, и аз съм чувал, че слагали кондензатори с малък живот за да се повреждат след, като изтичала гаранцията на телевизорите, ама дали е вярно не знам, според мен не!
nautilus33 - майстор
Ми един път ги смених и се оправи, сега почна пак като, че ли същия проблем и днес ще ги сменя пак, за да видя дали пак не е от тях. Макар и да не са надути, те и първият път не бяха. Ама нямам с какво да замеря. Значи няма да е проблем и 35волта да са, или по-добре 25 волта, но 2200mf. Сегашните са 25v 1000mf.
FM STEREO - специалист
Ако микрофарадите на оригиналните са били 1000, слагаш 1000, напрежението може да бъде и по високо от това на оригиналните, но проблемът ти какъвто и да е той не е от кондензаторите а и щом не разбираш нищо от електроника потърси тв.сервиз! :partyman:
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Ми един път ги смених и се оправи, сега почна пак като, че ли същия проблем и днес ще ги сменя пак, за да видя дали пак не е от тях. Макар и да не са надути, те и първият път не бяха. Ама нямам с какво да замеря. Значи няма да е проблем и 35волта да са, или по-добре 25 волта, но 2200mf. Сегашните са 25v 1000mf.
Щом си ги сменил един път и е станало телевизор след смяната, сменяй ги отново и каквото стане... Пътят за сервиза винаги ти е отворен като не стане :partyman:
nautilus33 - майстор
FM STEREO написа:
Ако микрофарадите на оригиналните са били 1000, слагаш 1000, напрежението може да бъде и по високо от това на оригиналните, но проблемът ти какъвто и да е той не е от кондензаторите а и щом не разбираш нищо от електроника потърси тв.сервиз! :partyman:
Ами, не разбирам наистина, но ако се окаже, че не е от това, ще търсях техник. Но първо да опитам, понеже преди години проблемът беше в тях, а признаците доколко си спомням бяха почти същите.

Проблемът сега е, че трябва да внимавам при разпояването, че на няма и милиметър има някакви пътечки( не знам точно как се казват-много калайдисани квадратчета) и да не взема при разпояването да ги барна и да направя мост между тях и крачетаа, че не знам как да го изчистя после. Има ли някакъв чалъм? Имам медна оплетка за зачистване, и едн апомпичка, която досега не съм ползвал.
plamen6703 - майстор
Ти имаш най-важното :wink: внимателно с поялника и "ширмовката" почистваш /ако имаш флюс още по-добре/ припоя, поставяш новият кондензатор и запояваш... Пускаш телевизора и вариантите са два, или работи, или го няма никакъв :-D
Успех и не забравяй да се похвалиш с резултата :partyman:
petromaniq66 - специалист
Не спомена какво му е на телевизора(какви са признаците). От много смяна на кондензатори ще го разореш. Не са ти казали колегите да не купуваш евтини кондензатори и ако нямаш подходящ магазин си поръчай по куриер.
nautilus33 - майстор
Ами гасне сам, и след време, всеки път различно, се включва пак сам, и пак изключва. Обаче последните дни, почна да изклюва 1-2 часа след като сме го включили за пръв път през този ден, и като изгасне, дори и да тръгне пак, се изклюва сле по-малко от 1 минута. Вчера стоя изключен повече от час и не се включи, докато не му извадих щепсела и го включих наново. Но, и след това пак изгасва след определено време.

Иначе взех samxon 25v 1000mf. Има и други надписи: KM(M), F5A,
petromaniq66 - специалист
Като гледам само на големи капацитети си хвърлил око. Малките и те играят свота роля. Я кажи модела на тв-то.

Тема "Въпросче тв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: