Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nautilus33 - майстор
Не мога да прочета всичко, но това, което успях е LE40B55. Моделът е старичък.
nautilus33 - майстор
Да разбутам пак темата :)
Пак същия проблем почна да се появява, но за сега се изключва само 2-3 пъти на ден. Но и преди беше така. Та, почвам да се чудя дали кондензаторите са яко менте(но да попадна два пъти на такива :? ), или има някъде друг проблем по ТВ-то, който прецаква кондензаторите. Миналата година като ги смених и проблемът се оправи, но от вчера почна пак. Някакви идеи?
plamen6703 - майстор
Повторението е майка на знанието, но трябва и малко разнообразие :-D Смени същите кондензатори и смени и другите кондензатори около вече подменяните, може пък и този път да подкараш телевизора, накъде ще си каже след смяната на кондензаторите :wink: ! :partyman:
nautilus33 - майстор
Ами то на там отива, обаче това ще е за трети път вече, и не знам интегралите по самата платка колко още биха издържа ли нагряване с поялника. Иначе самите кондензатори не са издути и няма признаци да са дали фира, поне визуално. Има ли вариант да разбера дали въпросните кондензатори работят както трябва?
plamen6703 - майстор
Варианта е да ги смениш с нови кондензатори като разпояваш бързо, зачистваш пистите и запояваш бързо новите елементи като внимаваш да не скъсаш някоя писта :)
FM STEREO - специалист
чет юни 21, 2018 3:41 pmnautilus33 написа:
Да разбутам пак темата :)
Пак същия проблем почна да се появява, но за сега се изключва само 2-3 пъти на ден. Но и преди беше така. Та, почвам да се чудя дали кондензаторите са яко менте(но да попадна два пъти на такива :? ), или има някъде друг проблем по ТВ-то, който прецаква кондензаторите. Миналата година като ги смених и проблемът се оправи, но от вчера почна пак. Някакви идеи?
Стига с тия кондензатори, вие само това си знаете кондензаторите та кондензаторите, естествено, че има друг проблем, който изисква познания и мерене, ако го беше занесъл на тв.сервиз досега да си забравил за проблема! :partyman:

Тема "Въпросче тв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: