• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
става въпрос за хладилник МРАЗ 250.
дойде му времето да си ходи и понеже на един приятел му трябва компресора ще се наложи да го демонтирам преди да изхвърля хладилника. единствено ме притеснява въпросът какво и как да режа отзад , че не съм наясно в коя тръбичка какво има и какво и как ще протече след като я срежа.
имам нужда от ПОМОЩ.. :?
griffin - майстор
По тръбичките тече фреон като срежеш някоя тръбичка фреона ще почне да излиза(принципно знам че някои техници събират фреона защото се води парников газ )

Кабела е на едно куплунгче отзад доколкото се сещам, ако носиш на приятеля си компресора гледай да не го накланяш много а ако го накланяш остави компресора няколко часа в покой за да му се стече маслото долу.
romanpm - майстор
Фреона ще се изпари и ОЗОНОВАТА ДУПКА... :x
От едната тръба смуче , а от другата нагнетява . На дъното на агрегата има 200-300мл масло което при навеждане би изтекло от отрязана тръбичка , а тока е прекъснат от термостата и има оригинално стартово реле с вградена защита което е на компресора в кутийка . Аз с подобен компресор си помпя гуми , бавничко , но стига до 8-10 Атм ... :)
LYUBO3L - напреднал
Здравейте!!
имам стар компресор от хладилник от корписа му излизат три крачета към които с куплонг са свързани кабелите крачета са две отгоре и едно отдоло на табелката му пише че работи на 220 В незнам как даго свържа и дали е нужен кондензатор за да работи или просто е изгорял
благодаря ви предварително!!!
velev-klima - специалист
Измери с уред ,между всички намотки трябва да има верига и тогава е здрав електрически. Можеш да го пуснеш като вържеш едно пусково кондензаторче от 5мф.
LYUBO3L - напреднал
благодаря ти velev-klima за отговорора
да има верига но как точно трябва да го свържа тоя кондензатор
Милен - майстор
Напиши какъв е модела на компресора, от какъв хладилник е, ако има схема някъде по него или поне някакви означения снимай ги. Как очакваш да получиш точен отговор който да ти свърши работа, като не даваш никакви подробности.
LYUBO3L - напреднал
няма абсолютно нищо освен един куплонг с излизащи от него три кабела кафяв бял и син като синия е с различна дебелина по дебел
velsi - Почетен майстор
Ползвах няколко години такъв компресор за помпене на гуми. Всичко, което ти трябва за да го пуснеш е едно бутонче във веригата на пусковата намотка. Значи един щепсел и директно на работната намотка. Едно бутонче, с което подаваш напрежение към пусковата. Натискаш бутона и с другата ръка включваш щепсела в контакта. Веднага щом завърти - отпускаш бутона. По-просто от това няма. Не си спомням обаче как се познаваше коя намотка е пускова и коя работна. Мери се съпротивлението, единия извод е общ, но не знам коя е с по-голямо и коя с по-малко съпротивление. Да кажат електричарите.
Justy - майстор
Пусковата намотка е по дебелия кабел. За да определиш общия извод на пусковата и работната трябва мултицет с добра батерия на обхват 2К.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "компресор за въздух от хладилник,как???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: