Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте ! Търся схемата на пускателя на този двускоростен двигател . Със два пускови бутона и един стоп . По - надолу има снимки .
Прикачен файл:
Прикаченият файл fa0450923c3c5268ecb824b0417af65b.jpg вече не е достъпен
Прикачен файл:
fa0450923c3c5268ecb824b0417af65b.jpg
fa0450923c3c5268ecb824b0417af65b.jpg (17.27 KиБ) Видяна 809 пъти
plamen6703 - майстор
Разгледай тук има интересни неща, ако разбира се имаш интерес в такава посока http://www.moeller.net/binary/schabu/wiring_man_en.pdf стр. 331 и следващите... може да си изтеглиш целият справочник.
Има писано и във форума по този въпрос viewtopic.php?t=27453 ! :partyman:
moimoimoi - майстор
нещо такова е схемата
при тази конкретно за да преминеш от бавна към бърза или обратно трябва да натиснеш стопа,т.е. избираш си една от двете чрез пусковете

а ако искаш да преминаваш директно от бавна към бърза и обратно без да натискаш стоп е нужно да се добави към всеки един пуск по един нормално затворен контакт който да спира съответната скорост
S1- STOP
S2-пуск бавна скорост/триъгълник/
S3- пуск бърза скорост/двойна звезда/

Прикачен файл

5970922707_0c3199362d_b.jpg
Последна промяна от moimoimoi на съб юни 16, 2018 5:44 pm, променено общо 1 път.
Много ти благодаря , има интересни решения . Аз намерих едно по-просто , което ми върши работа .
Да , именно това намерих и аз . Това е точния вариант , който търсех . Благодаря на всички Ви . Успех !
Има леки грешки в рисунката , но това е схемата .
plamen6703 - майстор
В интернет пространството е пълно с грешни рисунки и схеми. По форумите също е пълно с хора, които дават "съвети", но едва след като някой "изгори" разбира, че не всяко нещо в интернет е вярно :)
Тази книга https://knizhen-pazar.net/index.php?opt ... 1%82%D0%B0 може да ти е много полезна при различни схеми на свързване в електротехниката! :partyman:

Тема "Пускател за двускоростен трифазен двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: