• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO написа:
Сложи на мотора една ръчка така, че да може да го повдигаш в въздуха докато развърти и после постепенно го спускаш докато захапе ремъка, може да го подпираш,повдигаш с някаква дъска докато развърти. Всички циркуляри с маломощни двигатели се пускат така. От едната страна двигателя е хванат с панти а от другата страна се държи на ремъка и точно тази страна се повдига леко докато набере обороти и после се спуска бавно за да се завърти валът с режещият диск.
А за диска да попитам аз съм с голям диаметар диск ако туря по малък накаква файда?
plamen6703 - майстор
Файдата е, че рискуваш електромотора да се развърта по-лесно, ако сложиш и маховик може да почне да ти харесва как работи циркуляра, а може и да не почне :wink: :partyman:
FM STEREO - специалист
Нямаш файда от малък диск защото не може да режеш по големи дърва, то като ти е слаб двигателя за да ги режеш трябва да въртиш дървото отвсякъде и да не упражняваш голям натиск защото двигателят ще спре и ако няма защита ще го изгориш. Един съсед има такъв циркуляр с двигател 1,5KW и малко щом натиснеш повече дървото режещият диск спира а ремъка започва да свири в резултат на триенето му в шайбата на мотора така, че имай на предвид това и направи така както те посъветвах в предният коментар за повдигане на двигателя докато развърти при първоначално пускане.
lpoik - специалист
Има и друг вариант.слагаш по малка шайба на мотора и по голяма на вала с диска,увеличава се мощноста,но се налят оборотите.Аз от двигател за пералня който е 750 вата 2080 оборота съм ги намалил на половин оборотите и си реже без проблем 10 см.(диаметър) дърва. :drinkers: :rock:
plamen6703 - майстор
Режеш без проблем кастреш, защото "10 см.(диаметър) дърва" са кастреш :wink: :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за електромотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: