• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте искам да попитам за мотора ползва се за циркуляр слаб е ама дълго време върши работа безотказно.Въпроса ми е до сега винаги като стартира и трябва да му се помогне за да се развърти напълно, наскоро смених кондензатора със същия като характеристики и няма промяна.Дане би да трябва да туря друг кондензатор но какъв? Ето снимки на мотора и стария кондензатор:

Прикачен файл

image1.jpeg

Прикачен файл

image1(1).jpeg
valentino76bs - майстор
Иска по голям мотор просто!
Но за всеки случай може да проверите центробежния изключвател как е?
valentino76bs написа:
Иска по голям мотор просто!
Но за всеки случай може да проверите центробежния изключвател как е?
А какво трябва да пише на кондензатора за да търся друг ?
И друго да кажа когато го откача от ремъка да го остане на земята няма проблеми завърта веднага
valentino76bs - майстор
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... kv9gjej3u4

То и на мотора си пише!
Но за циркуляр най търсения монофазен мотор 2.2кв :)
valentino76bs написа:
https://apogee99.com/index.php?main_pag ... kv9gjej3u4

То и на мотора си пише!
Но за циркуляр най търсения монофазен мотор 2.2кв :)
аз съм със същия кондензатор
valentino76bs - майстор
Synapsee написа:
И друго да кажа когато го откача от ремъка да го остане на земята няма проблеми завърта веднага
Еми се едно даааа....седнеш и да ти кача на гърба един чувал пясък 50 кг и да станеш и да тръгнеш а в същото време ти да си 60 кг . не става иска силааааа
valentino76bs - майстор
Това е кондензатора просто пуска е тежък !
Ако има някакъв вариант да се облекчи пуска не знам как .В смисъл да развърти и после да се включи ножа или диска но настройте защитата на 9.5 А макс .Той двигателя търпи търпи и идва един момент когато ще каже бау и приключва за това трябва защитата да му е в норми!
Последна промяна от valentino76bs на чет ное 16, 2017 7:27 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Synapsee написа:
И друго да кажа когато го откача от ремъка да го остане на земята няма проблеми завърта веднага
Има значение диаметъра на диска за рязане. Може да помислиш и за маховик, но с такъв електромотор не очаквай чудеса :)
Не ти трябва нито центробежен изключвател, нито друг кондензатор :wink: :partyman:
FM STEREO - специалист
Сложи на мотора една ръчка така, че да може да го повдигаш в въздуха докато развърти и после постепенно го спускаш докато захапе ремъка, може да го подпираш,повдигаш с някаква дъска докато развърти. Всички циркуляри с маломощни двигатели се пускат така. От едната страна двигателя е хванат с панти а от другата страна се държи на ремъка и точно тази страна се повдига леко докато набере обороти и после се спуска бавно за да се завърти валът с режещият диск.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за електромотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: