Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте ! Имам един проблем , искам да попитам дали е възможно обикновено 12 волтово реле да го направя със едно копче да се задейства и като го пусна да се връща в нормално положение , а да има и друго копче от което като го натисна и го пусна релето да остава в отворен режим все едно съм пуснал ток през него ?! Не съм много на ТИ с тези работи за това ако някой знае моля да ми удари едно рамо .. :) :-D
Andri01 - майстор
При случая с второто копче,кой ще го изключи?
Andri01 написа:
При случая с второто копче,кой ще го изключи?
Забравих да спомена че ще е за навесна система (електрохидравлични клапани) за трактор и релетата ще са две едното за вдигане едното за сваляне и искам да направя долното да се задържа по някакъв начин за да има (плаващо) на навесната система :)
iliya_i - майстор
На второто реле сложи задържащ бутон и готово. Но не забравяй да изключваш преди да включиш първото.
iliya_i написа:
На второто реле сложи задържащ бутон и готово. Но не забравяй да изключваш преди да включиш първото.
Точно заради забравянето искам да го направя по този начин :-D На предната навесна система го има фабрично искам да го направя и на задната ..
iliya_i - майстор
xristiqnv11 написа:
iliya_i написа:
На второто реле сложи задържащ бутон и готово. Но не забравяй да изключваш преди да включиш първото.
Точно заради забравянето искам да го направя по този начин :-D На предната навесна система го има фабрично искам да го направя и на задната ..
Ти май не разбра какво казах. Задържащ бутон е бутон, който като се натисне, остава във включено положение. При следващо натискане изключва. Такива бутони се ползват на много места на различни битови електроуреди.
Andri01 - майстор
"... за да има (плаващо) на навесната система :)"??? Какво "плаващо да има системата? 2 релета и 4 бутона искаш да са,така ли? Вторите със задръжка? Така и не разбрах кой ще ги изключи? Нещо май ти е неясно обяснението!?
ben84 - специалист
Две релета с бутони за всяко. Едното реле със самозадръжка, а другото "гаси" първото, като сработи при команда "горе".
Правилно ли съм разбрал?

ПП. S3 е е авариен стоп. Или ключ, който дава разрешение за движение.

Прикачен файл

cats.jpg
FM STEREO - специалист
Да,точно така е, схемата е правилна.

Тема "РЕЛЕ СЪС ЗАДЪРЖАНЕ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: