Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
На времето са задействали нещата за прекарване на ток, но 90-те години са откраднали кабела който е бил пуснат и всичко приключило... искали са да вземат ток от по делечният пост.

Цена
За дължина на захранващото трасе до 25 м (лв.) За един допълнителен метър дължина на захранващото трасе над 25 м (лв./м)

I.до 6 кВт - 444 лв. - не се дължи

II.от 7 до 15 кВт - 696 лв. - не се дължи

III.от 16 до 50 кВт - 2 316 лв. - 26лв/м

IV.от 51 до 100 кВт - 5 880 лв. - 40лв/м

V.от 101 до 200 кВт - 9 600 лв. - 40лв/м

VI.от 201 до 400 кВт - 21 360 лв. - 59лв/м

VII.над 400 кВт - индивидуален проект

До тук добре, но... мястото не е в регулация на града, а е доста близко до града.

* За обекти, находящи се в територии извън регулация на населените места, както и обекти със заявена мощност над 400 kW, цената за присъединяване се определя на база действително направените разходи по изграждане на присъединителните електросъоръжения по индивидуален проект.

Ще изчакаме да видим какво ще кажат, но търся и алтернатива, тъй като ме съмнява да е сума до 10 000лв.
В района има и живущи 3 вили целогодишно, но ме съмнява, ако е по голяма сумата да я поделим.
Antonii - майстор
Във вашия случай аз бих взел инверторен генератор 1-2kW.
Това като най евтино и изгодно за последваща експлоатация решение.
Иначе най-добрия вариант по отношение на осигурена захранваща мощност е дизел генератор, но си е скъпо решение.
А ако осветлението и сота се вържат през слънчеви панели, докато инверторен генератор
Захранва тв, хладилник, водната помпа...
Кои генератори са по икономични дизелови или бензиновите, а варианта с генератор на газ?
Възможно ли е, когато се изчерпа тока от батериите на колекторите да се пусне автоматично генератора, който да ги зареди, след което да се изкл.
preslav - майстор
diko90 написа:
А ако осветлението и сота се вържат през слънчеви панели, докато инверторен генератор
Захранва тв, хладилник, водната помпа...
Кои генератори са по икономични дизелови или бензиновите, а варианта с генератор на газ?
Възможно ли е, когато се изчерпа тока от батериите на колекторите да се пусне автоматично генератора, който да ги зареди, след което да се изкл.
По принцип всичко е възможно, но в крайна сметка прекарването на ток от енергото ще се окаже по-евтиния и по-надеждния вариант - мисли в тази посока!
sts - специалист
Колега направете проучване в общината има ли в архива строителни книжа за тази кабелна линия /разрешение за строеж,актове за скрити работи и др./.
На какъв етап са останали или са приключени с акт 16.
Линията била ли е пусната в експлоатация документално.
Документи за кражбата на кабела от МВР.
Като имате точна информация по въпроса пишете.
infomar
Ако вилата няма да се ползва ежедневно, а инцидентно и няма сот - по-добре генератор.
Сметни си колко време ще работи и какъв разход ще има и направи сравнение. На празен ход, не харчат много.

Примерно: http://www.vitolux.com/details.php?prodID=20728 но не знам какъв му е разхода на празен ход. При пълно натоварване 1 л. бензин.
Имам инвертен Хонда 1 кв и върши добра работа ... работи тихо.
krasi92 - майстор
Имаше подобен казус за цена на трасе на парцел извън регулация и човека мисля че спомена за 1 километър 18 000 така че генератор е наи елементарният избор.
fbr - майстор
diko90 написа:
Фотоволтаици или генератор за лични нужди
и акумулатор. И трите дядо попе. Поне така практикуват мобилните оператори по клетките до които няма захранване.
Здравейте!
Позабавих се малко, но няма как, не зависи всичко от мен.
Вчера обикаляхме с чез да търсим трафопостове около вилата.. е оказа се , че най близкият липсва /чез това не ги интересува/
В съседство има друга вилна зона която има ток има и трансформатор/води се на някакаква кооперация/ имаме разрешение да се вържем към тях стига да си купим кабел и да си изкопаем трасето.
Разстоянието е около 700м. Специашист още не го е погледнал след празниците ще го погледне и ще каже, но искам горе долу фа съм подготвен и имам няколко въпроса.
Възможно ли е да се получат нещата предвид тези 700м., грубо...
Какъв кабел трябва да бъде, цена
И има ли смисъл от цялата работа да не стане така, че загубите на ел. Енергия са повече от приходите.
plamen6703 - майстор
Това с кооперацията е като да се ожениш за детска учителка, само в краен случай, ако нямаш друг избор и само това ти е останало :-D
Ще ти се наложи да плащаш кражбите на селските хитреци и ще сте в постоянни скандали като засече ЧЕЗ общият електромера в "трансформатора" и тръгне касиера да засича контролните електромери и събира пари за ток. Може да се окаже, че постоянно живеещите във вилната зона имат по-малко консумирана енергия от тези, които идват от дъжд на вятър във вилите си. Кабела според мощността и какво можеш да си позволиш. Трябва да претръпнеш с мисълта, че винаги може да останеш без кабел :wink: :partyman:

Тема "Фотоволтаици или генератор за лични нужди?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: