• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 34
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
muhala - майстор
Опитай се да разбереш защо ПЕ проводника е прекъснат или с висок импеданс към земя.
Ако има вариант отвори главното табло и виж там как стоят нещата.
Така ако ти се прекъсне ПЕН проводника след време ще стане опасно.
krasi92 - майстор
Даи едно фото ако може да се порадваме и ние на дтз
FM STEREO - специалист
Какво толкова философствате, ясно е казано, че за правилна работа на ДТЗ защитен и нулев проводник не трябва да се обединяват след ДТЗ :partyman:
plamen6703 - майстор
Темата има резерв да събере още десет пъти по шест страници със словоблудства, дъвкане на "слама" и откровени глупости, както повечето теми за ДТЗ :lol:
От пишещите по теми "електротехника" както винаги се оказва, че само "Николов" и "Лов" разбират от електротехника! Другото е перчене и избиване на комплекси по "електротехника" :drinkers: :partyman:
DMN - майстор
plamen6703 написа:
От пишещите по теми "електротехника" както винаги се оказва, че само "Николов" и "Лов" разбират от електротехника! Другото е перчене и избиване на комплекси по "електротехника
Така е, сам си направи сметката - ти от кои си :-D .
:partyman:
muhala - майстор
DMN написа:
plamen6703 написа:
От пишещите по теми "електротехника" както винаги се оказва, че само "Николов" и "Лов" разбират от електротехника! Другото е перчене и избиване на комплекси по "електротехника
Така е, сам си направи сметката - ти от кои си :-D .
:partyman:
:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
:butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead: :butthead:
arxd129 - специалист
muhala написа:
Опитай се да разбереш защо ПЕ проводника е прекъснат или с висок импеданс към земя.
Ако има вариант отвори главното табло и виж там как стоят нещата.
Така ако ти се прекъсне ПЕН проводника след време ще стане опасно.
Обаждах се на инвеститора. Хъка-мъка... Изпрати ми един майстор. Разбирал.
С някакво малко апаратче - жълтаво - свърза L и PE. Светна някаква лампичка. Вика всичко е наред. Казах му че не разбира... и докато си намеря моята проста фасункга със 100 ватова лампа и две кабелчета, за да му покажа, че нищо не разбира... вече се беше качил в асансьора. Само дето съм го бил разкарвал.

Пак се обаждах на инветитора. После пак се обаждах на майстора... След 3 часа пак дойде в апартамента. Пак мери с неговото апаратче. Пак му светна една мъничка лампичка. Закачих моята лампа - ама моята на свети. Той се чудИ, гледА, мрънкА.

- Ама искаш ли да ти преправя елтаблото - вика майстора.
- Неща - викам. Искам "земно".
- Искаш, ама нищо не мога да направя!

И си тръгна.

Та... това е, уважаеми сръчковци, нивото на пишман майсторите. И тоз човек ходи из етажите, преправя елтабла. И пари вади, щот нямал договор с инвеститора.

-----
Няколко пъти искахте снимка на апартаментното табло. С уговорката, че и фотографията не ми е силната страна, ви предоставям няколко снимки - коя от коя по-некачествени. Да спомена и това, че два кабела от 16 амперовите бушони са разкачени. От мен. Нарочно. Временно.
Прикачен файл:
6.jpg
6.jpg (87.86 KиБ) Видяна 980 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (77.38 KиБ) Видяна 980 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (68 KиБ) Видяна 980 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (63.12 KиБ) Видяна 980 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (60.26 KиБ) Видяна 980 пъти
nikolov333 - майстор
Като го гледам това таблото и си представям инвеститора. У нас само таблото за кухнята ми е за 8 предпазителя и не ми стигна място за 2 ДТЗ-та. Имам фурна, котлони, малък бойлер под мивката, хладилник и контакти ОП на отделни предпазители, понеже аз съм си инвеститора :lol:
muhala - майстор
Слез при главното табло и виж дали и как е закачен ПЕ проводника. Защо влизат два жълто-зелени проводника. Защо не са кербовани?
nikolov333 - майстор
И в кой град се намираш, та да нямате читави електротехници? Я пробвай да притиснеш инвеститора, да си оправя нещата и не се занимавай да ровиш в таблата, че да не стане някоя беля накрая..
Офтупик..Руснаците са грандомани, ама таблата им бият по-точки.. Ей тука едно "бюджетно" табло, за руски инвеститор.. :-D https://youtu.be/lGZff-ey0HA
Последна промяна от nikolov333 на съб дек 09, 2017 11:34 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 34

Тема "Грешка /проблем/ в една диференциалнотокова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: